פתיחת שבוע סוערת. החוזים על מדד ה-S&P ממשיכים בהתאוששות לה ציפינו והדעה המקובלת כרגע בתקשורת היא כי הסיבה לעליות היא נאומו של דראגי בפני הפרלמנט האירופי אתמול, שם חזר והבהיר כי לא יהסס להתערב במידה והכלכלה תמשיך להיות חלשה.

האמת כמובן שונה. עליות החוזים על ה-S&P התרחשו עוד לפני דבריו של דראגי, והן נובעות משתי סיבות עיקריות. הסיבה הראשונה היא ההתאוששות המרשימה של בורסת טוקיו שזינקה אתמול בלילה בכ-6% לאחר שהגיעה לאזור ברור של תמיכה (ראו סקירה יומית מיום שישי). כמו-כן, תנועת הבורסה היפנית נמצאת בקורלציה הפוכה לזו של הין, וכזכור, החולשה במטבע היפני בו היתה אחד המקורות העיקריים לנזילות בוול סטריט בשנים האחרונות.

סיבה נוספת להתאוששות החוזים היא ככל הנראה פקיעת האופציות החודשית שתתקיים ביום שישי הקרוב. פעמים רבות ניתן להבחין בשינויי כיוון של מדדים מרכזיים, בטווח של כ-3-6 ימי מסחר לפני פקיעה של אופציות חודשיות, כאשר הגופים הגדולים מעוניינים להוציא מהשוק את השורטיסטים שהתמנפו במהלך הפאניקה של הירידות.

מניות במוקד

חברת האנרגיה הסולארית סן-אדיסון (SUNE) תרכז את עניין הסוחרים בה היום. החברה רשמה את הנפילות החדות ביותר במהלך יום שישי כאשר קרסה בלא פחות מ-30% ובמחזור מסחר של 100 מיליון מניות. הסוחרים ירצו לראות כיצד היא מגיבה לעליית מחירי הנפט בימים האחרונים, שהירידה האחרונה במחירו השפיעה לרעה על תעשיית האנרגיה הסולארית ועל הביקוש למוצריה.

יום מסחר מעניין צפוי גם למניית פנדורה (P). החברה התרסקה ב-20% ביום שישי אך מיד התאוששה והצליחה להימנע מלסגור את היום בשפל חדש. אם העליות בשווקים ישפיעו עליה באופן רב משאר המניות, בחינה של השיא מיום שישי היא אפשרית בהחלט ואף יותר.

לביצוע שורט על כל המניות, מלאו את הפרטים בטופס שמשמאל >>

ההתאוששות בנפט ובסחורות ניכרת גם במניות משאבי הטבע. ביום שישי היה זה תורה של טק (TECK) לזנק בלא פחות מ-26% בעקבות פרסום דוחותיה לרבעון האחרון, בו היכתה את התחזיות. מניית החברה היתה עמוסה בשורטיסטים במהלך חודש ינואר אך כעת ירדה כמות המניות הנסחרות בשורט בלמעלה מ-5%.

חברות מדווחות לפני פתיחת המסחר:
ARKR, BXLT, BASI, BBW, CPAC, CRNT, CRY, CSWI, DW, DHX, DHXM, GNRC, GPC, HRL, LMRK, LBTYA, PTN, QSR, SGNT, SIR, SMDM, SONS, STB, SCAI, TGNA, TIK, TIER, TTS, UBIC, VSR, WFCF, YNDX

חברות מדווחות לאחר סיום המסחר:
ACHC, A, AAT, AUP, AUPH, BXMT, BYD, CAI, CSFFF, CS, CSV, CAR, CERN, KOOL, CAKE, XEC, BCA, CVA, CRT, CYTK, DAC, DVN, DIOD, DLNG, DYNT, EFC, ESNC, ESND, EXAC, ESRX, FALC, FE, FTI, FOSL, FSP ,FULL, HR, HLIT, HTS, HR, HSTM, HT, HRL, IMPR, SAAS, IOSP, INP, ITKG, KALU, KMP, LTRX, LPI, MXWL, MESO, NBR, NP, NOA, PDVW, PBPB, PEYE, PSB, PSA, RAX, RLGT, RSSS, RPAI, NAME, RUS, SSNI, SMU, TTOO, TEX, TRU, VDSI, VNO, WTS, WRI, ZEN, ZIXI

אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

12:00 - אירופה:
סקר הסנטימנט הכלכלי של ZEW
15:30 - ארה"ב: סקר הייצור של האמפייר סטייט (פברואר)
17:00 - ארה"ב: מדד שוק הדיור של NAHB
16:55 - ארה"ב: מדד בטחון הצרכנים של אונ' מישיגן (פברואר)