היום צפוי להיבחן חוסנו של השוק האמריקאי. הנגידה ג'נט ילן איששה אתמול את מה שהדגשנו כאן בשבועות האחרונים והודתה כי המשך העלאת הריבית אינו תלוי רק במיתון "נראה לעין" של הכלכלה האמריקאית כפי שנוהגים לחשוב - אלא נגזרת מהמצב הגלובלי.

ילן ציינה כי דעתם של חברי הפד החלה להשתנות. אם בעבר חשבו כי האינפלציה הנמוכה והדולר החזק הם תופעה זמנית, כעת הם מעריכים שההשפעות של אלה עשויות להיות ממושכות יותר וכך גם הריסון הכלכלי שהן יוצרות.

בינתיים נראה שהשווקים לא ממהרים להתמלא באופוריה, ודאי שלא במזרח. בהעדרה של בורסת טוקיו, שסגורה היום לרגל חג היווסדה של יפן, שבה הונג קונג להיסחר ולא חיכתה הרבה בטרם רשמה נפילות של 4%. בכך משלימה הבורסה ירידה מצטברת של 35% מאז 2015, כיאה לבורסה המושפעת יותר מכל אחת אחרת מרמת הפעילות הכלכלית בסין.

מניות במוקד

חוויה צפויה היום לסוחרים. כמות גבוהה במיוחד של מניות מרכזיות ובעלות מחזורי מסחר גבוהים דיווחו אמש את תוצאותיהן וצפויות לפתוח את היום באגרסיביות. המדוברת שבהן היא ללא ספק טוויטר (TWTR), שכבר שברה את התמיכה עליה דיברנו בסקירה קודמת, והיום צפויה לפתוח נמוך יותר בעקבות הדוחות, שהצביעו על ירידה במספר המשתמשים.

עוד תנועות חדות צפויות מטסלה (TSLA), שעלתה בכמעט 10% לאחר סיום המסחר בעקבות צפי משופר ל-2016, מסיסקו (CSCO), שעלתה גם היא באחוז דומה לאחר שהיכתה את התחזיות ומזינגה (ZNGA), שצנחה ב-10% בעקבות ירידה בכמות הלקוחות.

גם היום יתקבלו דוחותיהן של מספר מדווחות מרכזיות. לפני הפתיחה ידווחו מנצ'סטר יונייטד האהובה והמוכרת לאוהדי הכדורגל (MANU) שממוקמת במקום החמישי בטבלת הליגה וחוותה ירידה של 30% תוך חודשים ספורים בלבד, ופפסי (PEP) שתנסה להמשיך את המומנטום החיובי, כאשר היא מרוחקת רק 5% בלבד משיא כל הזמנים. לאחר המסחר צפויות לדווח פנדורה (P) שנמצאת קרוב לשפל כל הזמנים, וחברת AIG (סימבול: AIG), שתנסה להתאושש מצניחה של 20%.

מעוניינים לסחור את מנצ'סטר יונייטד? מלאו את הפרטים בטופס שמשמאל >>

אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

15:30 - ארה"ב: בקשות ראשוניות לדמי אבטלה
17:00 - ארה"ב: נאום ג'נט ילן בקונגרס - היום השני