אנו נכנסים ליום המסחר האחרון שלפני חג ג'ורג' וושינגטון שיחול בארה"ב ביום שני, ובמהלכו לא יתקיים המסחר בוול סטריט. היום יחזרו המדדים הראשיים מעוד יום אדום שעבר עליהם אמש, אך ניצנים ירוקים כבר מתחילים להופיע. הלילה עוד הספיק הניקיי היפני ליפול ב-5% נוספים, אך כעת הגיע המדד לאזור של תמיכה משמעותית סביב מחיר ה-14,500 וצפוי לייצר קצת שקט. כמו-כן, תעודת ה-SPY (העוקבת אחר מדד ה-S&P) רשמה יום בטווח מחירים צר ובמחזור גבוה - סימן לשוויון כוחות בין המוכרים לקונים - בדיוק באזור בו נעצרו הירידות באוגוסט וינואר האחרונים.

אלמנט נוסף שתומך בתיקון של המדדים כלפי מעלה הוא הזהב. מניות הזהב (GDX) כמו גם תעודת הזהב (GLD) עלו באופן חד בשבועות האחרונים, וכפי שניתן לראות בגרף המצורף, לאחרונה החל ה-GLD להקדים את תנועת השוק בכחודשיים. ייתכן שהסיבה לכך היא הרגישות של משקיעי הזהב לדבריה של ילן ולרמזים על התערבות מוניטרית, ולכן הם מקדימים את שוק המניות. אם הדבר יחזור על עצמו גם הפעם, הרי שתיקון ה-S&P כלפי מעלה אפשרי בימים הקרובים.


מניות במוקד

בגזרת המניות התנודתיות נמצאת היום פנדורה (P). חברת שידורי הרדיו המקוונים אמנם זינקה במהלך המסחר בכ-8%, בעקבות כתבה בניו יורק טיימס על אפשרות לרכישתה, אך לאחר סיום המסחר צנחה ב-5% לאחר שפיספסה את התחזיות, וכעת נמצאת בעמדה פגיעה, כדולר וחצי משפל חדש.

מניה נוספת שנמצאת בעמדה פגיעה, בלשון המעטה, היא Monster Worldwide (סימבול: MWW). אמש סגרה המניה את יום המסחר בירידות של 36% ובמחזור של 10 מיליון מניות. החברה דיווחה על שולי רווח זהים לאלה שציפו האנליסטים, אך פיספסה את צפי המכירות והוסיפה תחזית רעה לרבעון הנוכחי.

לביצוע שורט על כל המניות, מלאו את הפרטים בטופס שמשמאל >>


אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

12:00 - אירופה: נתוני התוצר (רבעון רביעי)
15:30 - ארה"ב: מכירות קמעונאיות (ינואר)
16:55 - ארה"ב: מדד בטחון הצרכנים של אונ' מישיגן (פברואר)