יום המסחר האחרון של השבוע נכנס לפעולה. אתמול נח מדד ה-S&P לקראת פקיעת האופציות שתתרחש היום, כאשר יש לשים לב שחלק מהמניות צפויות לזוז בחדות "מוזרה" ולסגור את היום במספרים עגולים. זהו טריק מסורתי של גופים גדולים המעוניינים שהאופציות שרשמו יפקעו מחוץ לכסף.

בגזרת המאקרו, היום יתפרסם היום מדד המחירים לצרכן האמריקאי. רמת האינפלציה בארה"ב ירדה בשנה האחרונה בעיקר לאור פיחותי המטבע ברחבי העולם והבריחה אל הדולר כחוף מבטחים. עם זאת, השבוע התפרסם גם מדד המחירים ליצרן שהראה על עליה בעלות חומרי הגלם, וזו עשויה לחלחל אל מדד המחירים לצרכן בהמשך הדרך. אם אכן כך יקרה, עלולה העליה היחסית באינפלציה להפעיל לחץ על הבנק הפדרלי להמשיך במתווה העלאת הריבית, ולשלוח מסר לא מרגיע לשווקים.

מניות במוקד

היום צפויות לרכז עניין מספר מניות שזזו בחדות אמש לאחר סיום המסחר. חברת אפלייד מטריאלס (AMAT) המייצרת שבבים ורכיבי חומרה אחרים זינקה בכ-7% לאחר ששיפרה את תחזית הרווח והמכירות לרבעון הנוכחי.

חברת נורדסטרום (JWN) ירדה ב-8% לאחר שפיספסה את התחזיות. ברבעון האחרון של 2015 עמד הרווח של החברה על 180 מיליון דולר, לעומת 255 מיליון ברבעון המקביל של 2014.

חברת TrueCar (סימבול: TRUE), צללה ב-16% בעקבות הפסד גדול מהחזוי. לטענת מנכ"ל החברה מודל הרווח שלה הוא איתן, כאשר ההפסד נובע מיישום לקוי.

עוד נופלת מאתמול היא חברת טריניטי (TRN). מניית החברה נפלה בכ-12% לאחר סיום המסחר בעקבות הודעת החברה כי תנאי השוק בו היא פועלת (תובלה) ימשיכו להיות קשים גם השנה, ובעקבות כך קיצצה את תחזית הרווח ל-2016.


למסחר בכל המניות, מלאו את הפרטים בטופס שמשמאל >>

חברות מדווחות לפני ואחרי המסחר:אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

15:00 - ארה"ב: נאום הנגידה מסטר (פברואר)
15:30 - ארה"ב: מדד המחירים לצרכן (ינואר)