המתיחות הגיאופוליטית עולה מדרגה. הלילה ערכה צפון קוריאה ניסוי בליסטי נוסף, יומיים בלבד לפני פגישתם של נשיאי ארה"ב וסין. הפגישה בת היומיים צפויה לרכז עניין רב על רקע התבטאויותיו העויינות של טראמפ נגד מנהיגי הכלכלה השניה בגודלה ועל כן עשויה לייצר תנודות בחדות בשערי המטבע.

בגזרת הסחורות, היום ב-17:30 (שעון ישראל) ישוב הנפט למרכז העניינים עם עדכון מלאי הנפט של משרד האנרגיה האמריקאי. פרסום זה ירכז עניין רב לאחר שאתמול עלה הזהב השחור ב-1.5% בעקבות סקר אנליסטים של בלומברג, שהצביע על ירידה צפויה במלאים.

עוד לפני פרסום המלאים פורסם לפני שעה קלה סקר התעסוקה של ה-ADP. לאחר שבפרסום הקודם שלו חזה הסקר באופן מדוייק למדי את הגידול החד במספר המועסקים במשק האמריקאי, מקווים הסוחרים כי הנתון החזק מהשעה האחרונה (263,000 מועסקים) מהווה  רמז נוסף גם הפעם לקראת פרסום הדוח ביום שישי הקרוב.

פרסום כלכלי נוסף במהלך היום צפוי להיות פרסום הפרוטוקולים של הבנק הפדרלי מישיבתו בחודש מרץ (בשעה 21:00, שעון ישראל). לרוב מייצרים פרוטוקולים אלה תנודות תוך יומיות חדות בשל מחזורי המסחר הנמוכים בעת פרסומם.

מניות במוקדהמניה המרתקת של היום היא PLUG, שמזנקת בכ-80% לקראת פתיחת המסחר. יצרנית הסוללות חתמה על הסכם גדול עם אמזון (AMZN), לפיו צפויה הקמעונאית לרכוש 23% ממניות החברה בתמורה לאספקת סוללות לשנים הקרובות תמורת כ-600 מיליון דולר.

גם תעודת סל מסקרנת מצטרפת לחגיגה וזוהי PBW. התעודה שעוקבת אחר מניות האנרגיה הירוקה עולה ב-15% על רקע המאבק המתמשך בין טראמפ וה-EPA לבין בית המשפט בכל הנוגע ליישום תקנת החובה על השקעה באנרגיה ירוקה, אותה ניסה להעביר אובמה.

מניה נוספת שעולה בחדות לפני הפתיחה אך לא תהיה תנודתית במהלך היום היא Panera Bread (סימול: PNRA). החברה נרכשה במחיר מניה של 315 דולר המגלם שווי שוק של כ-7.5 מיליארד דולר.


מניות נוספות מתוך הסורקים:

עולות:
מניית INNL ב-44.02%
מניית VICL ב-39.58%
מניית CALI ב-37.19%


יורדות:
מניית BNTC ב-6.03%
מניית CYCC ב-3.29%
מניית TWLO ב-2.49%


למסחר ב-0.3 סנט למניה - לחצו כאן >>


אירועים כלכליים מרכזיים להיום


15:15 - ארה"ב: סקר התעסוקה של ה-ADP (מרץ)
17:00 - ארה"ב: סקר ה-ISM למגזר השירותים (מרץ)
17:30 - ארה"ב: פרסום מלאי הנפט הגולמי של משרד האנרגיה (מה-31 במרץ)
21:00 - ארה"ב: פרסום הפרוטוקולים של הבנק הפדרלי