יומיים עברו מאז הודעת הפדרל רזרב והשווקים ממשיכים להגיב בעליות לדבריה של ג'נט ילן. בהודעתם מיום רביעי פירסמו חברי הבנק הפדרלי את החלטתם שלא להעלות את הריבית יותר מפעמיים נוספות השנה והסבירו כי הסיכונים עבור הכלכלה האמריקאית עדיין רבים, בכך הביאו לגל של אופטימיות בקרב הסוחרים שכעת מצפים למדיניות פחות מרסנת מצידו של הפדרל רזרב. הנגידה ציינה גם את מחירי הנפט שלדעתה ימשיכו לדכא את האינפלציה בעתיד הנראה לעין, ועם זאת, עפ"י צפי חברי הבנק הפדרלי צפויה הריבית לעמוד על 3% במהלך 2018, תופעה שתוכל להתרחש אך ורק במצב של אינפלציה גבוהה או צמיחה משמעותית.

בנוסף לתנודתיות הרגילה שלאחר הודעת הפדרל רזרב, גם מספר הודעות כלכליות התקבלו אתמול, אשר הבולטת שבהן היתה נתוני הבקשות הראשוניות לדמי אבטלה. הנתון שהתקבל הצביע על כ-265 אלף מחפשי עבודה נכון ל-12 במרץ, תואם לצפי האנליסטים. הודעה מעניינת נוספת שצפויה להתקבל היום תהיה מדד אמון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן, ממנו מצפים לעלות בכ-0.5 אל רמת ה-92.2.

פרט חשוב נוסף הנוגע למסחר בוול סטריט היום יהיה קיומה של פקיעת האופציות המרובעת. מדובר בפקיעתן של אופציות וחוזים, על מניות ומדדים (ומשום כך "מרובעת"). ימים אלה שלפני הפקיעה ידועים בתנודתיות הרבה שלהם והשפעתם על תנועות של מניות רבות, כמו גם סחורות. הסיבה לתנודות אלה נובעת מכך שזוהי פקיעה אותה מנצלים השחקנים הגדולים לצורך גלגול פוזיציות קיימות (קניה מחודשת) או לקיחתן של פוזיציות חלופיות. בנוסף מתבצעים נסיונות להזיז את המניות ע"י מכירה או קניה שלהן, על מנת שהאופציות שכתבו אותם גופים יפקעו מחוץ לכסף.

מניות במוקד

מספר מניות זזו אמש בחדות ועשויות לעמוד במוקד המסחר גם היום. חברת אדובי (ADBE) פירסמה את דוחותיה והיכתה את התחזיות בשורת הרווח והמכירות. בנוסף, הודיעה החברה על עדכון התחזית לשנת 2016, וגרמה לעליה של 5% במניית החברה לאחר סיום המסחר.

מי שעלתה בחדות במהלך המסחר עצמו היתה Teck Resources (סימבול: TCK). מפיקת משאבי הטבע והמתכות הבסיסיות נמצאת בעיצומן של עליות חדות - למעלה מ-200% בתוך מספר שבועות קצר. הסיבה המרכזית לראלי הנוכחי היא העליה במחירי הנפט והמתכות הבסיסיות.

מניה נוספת שריכזה עניין רב במהלך המסחר היתה חברת Jabil Circuit (סימבול: JBL), שצנחה ב-10%. החברה דיווחה על תוצאותיה לרבעון האחרון של 2015 והציגה נתונים נמוכים מהצפי, כמו גם תחזית נמוכה בהרבה מצפי האנליסטים.

חברות מרכזיות מדווחות לפני ואחרי המסחר:

אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

16:00 - ארה"ב:
מדד אמון הצרכנים של אונ' מישיגן (מרץ)
19:00 - ארה"ב: ספירת אסדות הקידוח של Baker Hughes (מה-18 במרץ)