דוחות התעסוקה ביום שישי
דוחות התעסוקה ביום שישי
סגירה חזקה אמש בוול סטריט הביאה את מדד ה-S&P מרחק אחוז אחד בלבד מרמת ה-2,000, שם הוא עשוי להיבלם. היה זה היום החזק ביותר עבור שוק המניות מזה כחודש, כאשר הסיבה העיקרית לעליות היתה סדרה של הודעות כלכליות חיוביות, בין השאר היו אלה הוצאות הבניה הגבוהות ביותר מאז משבר הסאבפריים. העליה בהוצאות הבניה היתה של כ-1.5 אחוז, הגבוהה ביותר ב-8 החודשים האחרונים, ותרמה לתשואה חיובית במיוחד של 2.1% במדד הדאו-ג'ונס, 2.4% ב-S&P ו-2.9% בנאסדק.

גם הסחורות התעשייתיות השתתפו בעליות. מחיר הנפט עלה בכ-60 סנט ונסגר ברמת ה-34.65 דולר לחבית, כאשר הסיבה העיקרית לכך היא הספקולציה כי סעודיה עשויה להשתתף במאמצים להפחתת התפוקה. כמו-כן, יש לשים לב לפרסום מלאי הנפט היום ב-17:30, שצפוי להזיז בחדות את הסחורה המתוקשרת. עוד בסחורות: הנחושת רשמה עליה של כחצי אחוז אל רמת ה-2.14 לפאונד והזהב עלה ב-1.6 דולר וסגר את היום במחיר 1,236.50 דולר לאונקיה.

בגזרת המטבעות רשם הדולר יום חיובי נוסף מול הין היפני והיורו, אך ירד מול הפרנק השווייצרי והדולרים האוסטרלי והקנדי. בצד האגחים נרשמה אמש עליה חדה בתשואות (0.09%) שהביאה את אג"ח 30 שנה של ארה"ב לתשואה של 2.70% ואת ה-10 שנים ל-1.82%.

רק יומיים נותרו לפרסום דוחות התעסוקה בארה"ב (יום שישי) אשר צפויים לייצר תנודות חדות במדדים הראשיים. פרסום הדוחות צפוי להתניע ספקולציות נוספות בדבר מתווה העלאת הריבית של הבנק הפדרלי של ארה"ב, וכעת משקפים החוזים את ההנחה כי העלאה נוספת צפויה רק בחודש ספטמבר.


מניות במוקד

מניית זינגה (ZNGA) המשיכה אמש לאחר סיום המסחר את הראלי מהשבועות האחרונים לאחר שעלתה בכ-7% בעקבות הודעתה על החלפת המנכ"ל. את מקומו של המנכ"ל והמייסד מארק פינקוס יחליף אחד מותיקי הסקטור, פרנק גיבו.

גם חברת Guidewire Software (סימבול: GWRE) עלתה אמש לאחר סיום המסחר בכ-9%, זאת בעקבות רווח של 24 סנט למניה לעומת 15 סנט לו ציפו האנליסטים. החברה, שמספקת תוכנות לחברות הביטוח, רושמת בכך עליה של כמעט 30% תוך פחות מחודש.

מי שירדה אמש לאחר סיום המסחר היא מנייתה של חברת הנפט Weatherford International (סמבול: WFT) שצנחה ב-6% כתוצאה מדילול של המשקיעים בסך 80 מיליון דולר לצורך כיסוי חובות, וכן לקניה חוזרת של מניות.

למסחר במניות דרך ג'נרל טרייד, מלאו את הפרטים בטופס שמשמאל >>

חברות מדווחות לפני ואחרי המסחר:


אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

12:00 - אירופה: מדד המחירים לצרכן בגוש היורו (ינואר)
14:00 - ארה"ב: אישורי המשכנתאות של ה-MBA (ינואר)
15:15 - ארה"ב: סקר התעסוקה של ה-ADP (פברואר)
17:30 - ארה"ב: מלאי הנפט הגולמי (מה-26 בפברואר)