ספר הבז'. תרם להמשך הירידות.
ספר הבז'. תרם להמשך הירידות.
לא מצליחים לפרוץ. אמש נראה היה כי שוק המניות האמריקאי בדרך לחידוש הראלי לאחר שפתח בגאפ בשיא כל הזמנים, אך האופוריה היתה מוקדמת. מיד עם הפתיחה החלו המדדים לרדת ובשעה 21:00 החריפו הירידות עם פרסום ספר הבז' של הפדרל רזרב.

עפ"י סקירת 12 המחוזות של הבנק הפדרלי ניכרת צמיחה כלכלית רק ב-7 מתוכם, זאת בהשוואה ל-11 מחוזות בפרסום הקודם. ההאטה במחוזות אלה נזקפת בעיקר לדולר החזק, תופעה שעשויה להדאיג רבים בשווקים בשל ההנחה הרווחת כי העליות בדולר יימשכו בחודשים הקרובים.

עוד לפני ספר הבז', האירוע המתוקשר ביותר אמש היה ההסכם שנחתם בין יצואניות הנפט הגדולות בווינה. מדינות אופ"ק הסכימו לקצץ את תפוקת הנפט בכ-5% ל-32.5 מיליון חביות ליום, ובכך תרמו לאחד הימים התנודתיים של הזהב השחור בזמן האחרון.

כעת ממתינים השווקים לדו"ח התעסוקה שיפורסם מחר (15:30 שעון ישראל), כאשר צפי האנליסטים עומד על גידול של 175 אלף משרות במהלך חודש נובמבר. יהיה זה הדו"ח האחרון לפני הודעת הריבית של הפדרל רזרב ב-14 לחודש, כאשר רק נתון נמוך באופן קיצוני יוכל להכניס חוסר וודאות בסיכויי העלאת הריבית.


מניות במוקד לפני הפתיחה מספר מניות צפויות לזוז היום בחדות במהלך המסחר. חברת Guess (סימול: GES) צנחה אתמול ב-12% לאחר סיום המסחר וצפויה לפתוח בגאפ, זאת לאחר שפיספסה את צפי האנליסטים ואף הורידה את תחזית הצמיחה לרבעון הקרוב.

מניה נוספת שיורדת במהלך המסחר כעת היא אקספרס (EXPR), שממשיכה את המגמה הנוכחית במניות האופנה עם צלילה של 14%. החברה עידכנה את צפי המכירות כלפי מטה וכעת נסחרת בקרבת שפל כל הזמנים.

מבין הירוקות, מי שצפויה לזנק היום במהלך המסחר היא מניית Bluebird Bio (סימול: BLUE). החברה דיווחה על מחקר שהראה השפעות חיוביות לתרופה אותה היא מפתחת וזינקה ב-25% לאחר סיום המסחר. גם השותפה סלג'ין (CELG) צפויה להגיב בחיוב להודעה.


מניות נוספות מהסורקים של ה-GTrade:עולות: DRYS ב-10.95%, CLC ב-14.65%, COTV ב-9.43%.
יורדות: NSM ב-15.23%, JOY ב-9.52%, DG ב-6.91%.