יום שישי הגיע ובו שני נתונים כלכליים שירכזו בו את מירב העניין. בשעה 15:30 יתקבלו נתוני מכירות הקמעונאיות לחודש נובמבר שיושפעו רבות מימי ה-Black Friday האחרון. לאחר מכן, ב-17:00, יתקבל מדד אמון הצרכנים שעשוי להצביע על הסיכוי לראלי חג מולד בוול סטריט. לרוב, יום שישי מציג תנודות איטיות במדדים הראשיים אך תנודתיות גבוהה יותר במניות בודדות, עם זאת שנת 2015 ראתה כבר הרבה ימי שישי שליליים חריפים גם במדדים הראשיים ולכן על הסוחרים להתכונן לכל תסריט. 

באסיה המשיך היואן לרדת והוא כעת נמצא בשפל של כ-4 שנים. העלאת הריבית בארה"ב עשויה לייצר לחץ אמיתי על מקבלי ההחלטות של הכלכלה השניה בגודלה בעולם ולהעמיד אותה בדילמה: האם לחזק את המטבע ולהביא להחרפת ההתכווצות הכלכלית, או להשאיר את המצב על כנו ולהסתכן בעליית רמת האינפלציה.

מניות במוקד

מניית אדובי (ADBE), עליה כתבנו אתמול, ממשיכה בראלי ואמש לאחר פרסום הדוחות עלתה ב-5%. החברה עשויה לפתוח היום קרוב מאוד לשיא כל הזמנים וסוחרים רבים יחפשו לנצל את ההזדמנות במידה ולא תפתח בגאפ חזק מדי למעלה.

מי שהפגינה אתמול עוצמה באופן יחסי היתה סנצ'ז אנרג'י (SN), שלמרות היותה מניית אנרגיה עלתה ב-18 אחוז ומחקה את הפסדי השבוע האחרון. בניגוד למניות אנרגיה רבות, לחברה עודף בחשבון השוטף ומייצרת תזרים מזומנים חיוביים עד עתה ב-2015.


אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

15:30 - ארה"ב:
מכירות קמעונאיות (נובמבר)
17:00 - ארה"ב: מלאי העסקים (אוקטובר)
17:00 - ארה"ב: מדד אמון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן (דצמבר)