שבוע מרתק בוול סטריט. ביום רביעי הקרוב תפורסם החלטת הריבית של הבנק הפדרלי שצפוי להעלות אותה לרמת שבין 0.75% ל-1.00%. נכון לרגע זה מתומחר הסיכוי להעלאת הריבית בכ-90% כך שאיש כמעט לא מצפה לתוצאה הפוכה.

עם זאת, המשקיעים יבחנו את תוכן ההודעה במטרה ללמוד ממנה על תוואי העלאת הריבית העתידי שצפוי להשפיע על שוק המט"ח, האג"ח ונכסי הסיכון. ככל שיופיעו יותר סימני שאלה וחששות מצידם של חברי הפד כך סביר שתתרחש ירידה בתשואות האג"ח ובדולר.

אחד הנתונים שתומכים בהעלאת הריבית של הבנק הפדרלי הוא דו"ח התעסוקה שהתקבל ביום שישי האחרון. הנתונים שפורסמו היכו את תחזיות האנליסטים עם גידול של 235 אלף מועסקים לעומת צפי לכ-200 אלף.

תופעה נוספת שתתקיים במהלך השבוע היא פקיעת האופציות הרבעוניות בוול סטריט. אירוע זה מתרחש פעם ברבעון וצופן בחובו תנודתיות יוצאת דופן בשל נסיונותיהם של הגופים הגדולים בוול סטריט לגלגל את החוזים והאופציות הקיימים שלהם במחיר אטרקטיבי ככל האפשר.

בגזרת המניות, היום מרכזת מניית מובייל הישראלית (MBLY) עניין רב בבכלי התקשורת עם זינוק של למעלה מ-30% בעקבות רכישתה בכ-15 מיליארד דולר ע"י אינטל. אותנו הסוחרים המניה לא צפויה לעניין אלא להיסחר בטווח מחירים צר עד מחיקתה מהבורסה, כפי שקורה בכל פעם שחברה נרכשת.

שימו לב: השבוע יתקיים המסחר בוול סטריט בין השעות 15:30-22:00 (שעון ישראל), זאת על רקע המעבר לשעון קיץ בארה"ב.

מניות נוספות מתוך הסורקים:

עולות:
מניית VCEL ב-15.67%
מניית MTL ב-5.32%
מניית IT ב-4.97%

יורדות:
מניית OSIR ב-15.91%
מניית KPTI ב-4.16%
מניית UAL ב-3.98%

למסחר ב-0.3 סנט למניה - לחצו כאן >>

אירועים כלכליים מרכזיים להיום:15:30 - אירופה: מריו דראגי נואם בפרנקפורט