וול סטריט. ממתינים לנתונים כלכליים
וול סטריט. ממתינים לנתונים כלכליים
שבוע מרתק בשווקים. חודש דצמבר בפתח וזה אומר שביום שישי צפויים להתפרסם דוחות התעסוקה לחודש נובמבר. הנתונים שיתקבלו יספרו לסוחרים אם הנתון המצויין מהחודש שעבר נבע ממקריות חד פעמית בלבד או משקף התאוששות של ממש. כמו-כן, נלמד אם מבצעי בלאק פריידיי האחרונים תרמו להפתעה אפשרית כלפי מעלה בהעסקה החלקית, כאשר הצפי הוא ליצירה של כ-200 אלף משרות בסה"כ. 

עוד לפנ כן, ביום חמישי, צפויה הודעת הריבית של הבנק המרכזי האירופי ממנו יצפו הסוחרים לשמוע על תכניות ההרחבה הכמותית להן רמז דראגי פעמים רבות... ואם כל זה לא מספיק, הלילה צפויים שני אירועים מרכזיים: פרסום נתוני מדדי מנהלי הרכש הסיניים לכלל הסקטורים ונאומו של נגיד הבנק המרכזי של יפן (קורודה), שעשוי לרמוז על צעדיו הבאים.

מניות במוקד

עכשיו כולם יודעים כי מכירות Black Friday הנוכחיות בארה"ב היו גבוהות בכ-14% מאלה של השנה שעברה. כעת ימתינו הסוחרים לדיווחי חברות הקמעונאות שיציגו את מחזורי המכירות שלהן במהלך הימים הקרובים ויגרמו לתנודות חדות במחיריהן.

מי שבינתיים רשמו את הירידות הגדולות ביותר ביום שישי היו מניות האנרגיה, זאת בעקבות ירידה נוספת של למעלה מ-3% במחיר הנפט. חברות כמו סטון אנרג'י (SGY), בוננזה קריק (BCEI) ובייסיק אנרג'י (BAS) הובילו את היורדות לאחר שהחזירו בין 8-10 אחוזים מהעליות האחרונות ועשויות להיות תחת לחץ גם היום.

לחצי המכירה על חברות האנרגיה צפויים להימשך בעיקר על רקע הקרבה להעלאת הריבית ולסוף דצמבר, אז יתקיים ה-window dressing המסורתי שבו מוכרות הקרנות את החברות החלשות כדי להציג תיקים אטרקטיביים עבור המשקיעים.

אירועים כלכליים מרכזיים להיום והלילה (שעון ישראל)

15:00 – גרמניה: מדד המחירים לצרכן (נובמבר)
17:00 – ארה"ב: חוזים לרכישת בתים (אוקטובר)
1:50   – יפן: הוצאות הון (רבעון שלישי)
3:00   – יפן: נאום הרוהיקו קורודה
3:00   – סין: מדד מנהלי הרכש למגזר היצרני (נובמבר)