חוזרים מהחג. סוחרי וול סטריט שבים מחופשת חג המולד לשבוע מסחר מקוצר בן 4 ימים. כיאה לסוף השנה, מחזורי המסחר צפויים להיות נמוכים מהרגיל במדדים הראשיים והמוקד יעבור למניות ספציפיות (לפירוט המניות המעניינות לפני פתיחת המסחר - ראו בתחתית הסקירה).

באסיה רשמו השווקים יציבות במהלך הלילה למרות נתונים לא מעודדים מכיוונה של יפן. הכלכלה השלישית בגודלה בעולם רשמה ירידה חדה מהצפוי בהוצאות משקי הבית בחודש נובמבר בד בבד עם עליה חדה מהצפוי בקצב האינפלציה.

העליה שנרשמה במדד המחירים לצרכן היפני עמדה על חצי אחוז ובכך רשמה את הזינוק החד ביותר מזה כשנה וחצי והביאה לירידה בשער הין היפני.תופעה זו עשויה להשפיע לחיוב על השוק האמריקאי במידה ותימשך, וזאת בשל המתאם החיובי שבין שוק המניות האמריקאי ושער הדולר/ין מאז בחירת טראמפ.

היום בשעה 17:00 יפורסם מדד אמון הצרכנים בארה"ב שיכול לייצר תנודיות במניות הקמעונאות. חג המולד הוא הזדמנות מצויינת עבור רבות מהן להגדיל את המכירות לקראת דוחות סוף השנה ומצבו של הצרכן האמריקאי הוא מפתח חשוב להצלחתן.

מניות במוקד השבועהיום צפויה מניית יוניס (IONS) לרשום יום חיובי לאחר שקיבלה את אישור ה-FDA לטיפול אותו היא פיתחה נגד ניוון שרירים של תינוקות, אחת הסיבות הנפוצות ביותר למוות של תינוקות (כ-1 ל-10,000). נכון לרגע זה נסחרת המניה בעליות של כ-6% במהלך המסחר המוקדם, ותנסה לפרוץ את הגאפ שממוקם סביב מחיר ה-60 דולר למניה.

מניה נוספת שעולה בחדות לפני פתיחת המסחר היא CZR לאחר פריצת דרך במו"מ בינה לבין הנושים בתהליך הארגון מחדש בו היא נמצאת. החברה נחשבת כבעלת סיכון גבוה ונמצאת בהפסדים, כאשר עדיין לא ברור כמה הון יישאר לבעלי המניות בסיומו של התהליך.

עצירת מסחר במניית ELGX. יצרנית הציוד הרפואי פתחה בחקירה פנימית לבדיקת מוצרים פגומים ולשם כך עצרה את המשלוחים של מוצריה. לטענת החברה העצירה היא זמנית בלבד, אך לפני העצירה במסחר הגיעה המניה לירידות של כ-16% במסחר המוקדם וצפויה להיות תנודתית מרגע שיחודש המסחר בה.

אירועים כלכליים מרכזיים להיום16:00 - ארה"ב:
מדד מחירי הבתים של Case-Shiller (אוקטובר)