שבוע חדש מתחיל ובו מספר דיווחים כלכליים חשובים בארה"ב. גולת הכותרת תהיה ללא ספק הודעת הריבית של הפדרל רזרב ביום רביעי, כאשר איש לא מצפה להעלאת ריבית (השווקים נותנים הסתברות של 5% בלבד עפ"י בורסת הנגזרים בשיקאגו). עם זאת, למילים שייאמרו בהצהרה תיוחס חשיבות רבה שכן הם ירמזו על רמת הסבירות לראות העלאת ריבית כבר השנה, כאשר ברקע כבר נעשים מאמציהם של הנגידים באירופה ובאסיה להמריץ את כלכלותיהם שלהם.

מניות במוקד

אם חזר לכם החשמל ואתם ערוכים לעוד שבוע של מסחר, הנה מספר מניות תנודתיות מיום שישי אשר עשויות לזוז גם היום. חברת ג'יגמון (GIMO) עלתה ב-20% לאחר דוחות טובים מהצפוי, בווליום של לא פחות מ-15 מיליון מניות. החברה נסחרת ברמת ה-27 דולר, מרחק 5 דולר בלבד מגאפ רציני שצפוי לספק התנגדות.

חברה נוספת שעלתה באחוז דומה היא וינס (VNCE) שהודיעה על החלפת המנכ"ל. מחיר המניה קרס ב-90% תוך שנה בלבד ופירוש הדבר הוא שהסנטימנט השלילי והרוח הנגדי עדיין חזקים.

מבין היורדות, כדאי יהיה לשים לב לפנדורה (P), החברה שעליה דיווחנו ביום שישי לפני פתיחת המסחר פשוט נמעכה (נפילה של 35%). הא רשמה תחתית בסביבות ה-11.5 דולר ממש בדקות הראשונות של המסחר ולכן שבירה של רמה זו יכולה לשלוח אותה לפחות דולר וחצי למטה לעבר רמת ה-10 דולר למניה.

עוד נופלת היא חברת סקצ'רס (SKX) שלא בצליחה לסגור מתחת רמת ה-30 דולר (גאפ חשוב מ-2014). המשך הנפילות בה יוכלו לשלוח אותה 10% נוספים למטה לאזור ה-27 דולר.

כמו-כן, מצעד המדווחות יימשך גם היום חברות שידווחו לפני פתיחת המסחר הן:
BOH, CPX, CYOU, CHKP, FBP, JAKK, LH, LKFN, TREE, ONB, OPB, ROP, SILC, SOHU, SNBC, XRX

אירועים כלכליים מרכזיים להיום והלילה (שעון ישראל)

12:00 – גרמניה: סקר האקלים העסקי של ה-IFO (אוקטובר)
17:00 – ארה"ב: מכירות בתים חדשים (ספטמבר)
4:30 – סין: רווחי התעשיינים (ספטמבר)