שבוע חדש בוול סטריט. היום במהלך המסחר צפויים הנגידים לוקהרט ורוזנגרן לשאת את נאומיהם, בהם ככל הנראה יתייחסו גם לדו"ח התעסוקה מסוף השבוע האחרון. ביום שישי התקבלו נתוני התעסוקה שהיו חלשים מהצפוי, המשק האמריקאי רשם גידול של 156 אלף משרות בלבד, זאת בניגוד לכ-177 אלף משרות להן ציפו האנליסטים.

כמות המשרות שנוצרה בדצמבר אינה נמוכה במיוחד, אך כדאי לזכור כי על פי סקר כלכלנים שביצע הוול סטריט ג'ורנל, ארה"ב זקוקה לכ-145 אלף משרות חודשיות רק בשביל להדביק את קצב גידול האוכלוסיה. הגידול במספר המועסקים בשנת 2016 היה נמוך מזה של שנת 2015, עובדה שמעמידה בספק את מצבה של הכלכלה האמריקאית לאחר 7 שנים של התרחבות כלכלית.

היום בבוקר נמשכה התנודתיות בשוק המט"ח בעקבות דבריה של ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי, שטענה כי היא מוכנה לעזוב את האיחוד האירופי מיד במידה ויידרש. גם בשוק הסחורות נמשכות התנודות החדות, בעיקר בגזרת הנפט שיורד בכ-2% בדקות אלה.

במהלך החודש צפוי אירוע מתוקשר נוסף לרכז עניין בשווקים, והוא השבעתו של דונאלד טראפ לנשיאות. השבעת הנשיא מתרחשת ב-20 בינואר וטומנת בחובה את הציפיה לתחילת מסעו של טראמפ לקיום הבטחותיו מלפני הבחירות.

מניות במוקד השבועמניה ישראלית מרתקת צפויה לתפוס את מוקד העניין בפתיחת המסחר בוול סטריט וזוהי אלקוברה (ADHD). חברת הביומד ערכה פגישה עם ה-FDA והוציאה הודעה מעודדת, אך המשקיעים ציפו להרבה יותר מכך ומוכרים את המניה במהלך המסחר המוקדם בכ-20%.

גם בגזרת הקמעונאיות הצרות לא נגמרות. חברת Urban Outfitter (סימול:URBN) צונחת בכ-11% לפני פתיחת המסחר בעקבות תוצאות חלשות במהלך ימי החג. כרגע נסחרת המניה באזור הגאפ החשוב מאמצע חודש מאי האחרון.

מניה שדווקא מזנקת בחדות היום לפני פתיחת המסחר היא MACK. חברת הפארמה שקרסה ביותר מ-60% מאז תחילת 2016 מזנקת כעת ביותר מ-34%, בעקבות עסקה למכירת נכסים שיזרימו לכיסה כמיליארד דולר וישפרו מצבה הפיננסי.

למסחר בכל המניות בקשו את מערכת ה-Gtrade - 
מלאו את הפרטים בטופס המצורף >>מניות נוספות מתוך הסורקים:

עולות: SKLN ב-19.52%, EXAS ב-14.18%, ETRM ב-10.23%.
יורדות: SSI ב-8.57%, BABY ב-6.42%, OREX ב-6.3%.


אירועים כלכליים מרכזיים להיום:16:00 - ארה"ב: הנגיד רוזנגרן נואם בקונטיקט
19:45 - ארה"ב: הנגיד לוקהארט נואם באטלנטה