שבוע מרתק מתחיל בוול סטריט. ה-S&P ינסה לאתגר את אזור ההתנגדות, הנפט ינסה להימלט מהטווח הצר בו הוא נסחר לאחר שנחסם ב-$51 כצפוי, וביום חמישי נישא את העיניים לעבר החלטת הריבית של גוש היורו שעשויה להיות משמעותית, בעיקר בתקופה בה הכלכלה הגלובלית נראית בצרות.

הלילה פורסמו נתוני התוצר של הממשל הסיני שהצביעו על גידול של 6.9% בתוצר. השווקים לא התרגשו יותר מדי וזאת מכיוון שהצפי להתערבות מצד הבנקים המרכזיים תלוי דווקא בחולשתה של הכלכלה, לא בחוזקתה.

מניות במוקד

היא מגיעה. פרארי, ההנפקה המסוקרת של הזמן האחרון תעשה השבוע את דרכה לבורסה האמריקאית וצפויה להתחיל להסחר ביום רביעי תחת הסימבול RACE. הסוחרים שיודעים לסחור הנפקות הולכים לחגוג על מחזורי מסחר יוצאי דופן ותנודות שעשויות להגיע לעשרות אחוזים.  

בנוסף, עונת הדוחות ממשיכה לבעוט בכל הכוח והיום צפויות לדווח לא פחות מ-40 חברות. היום תצטרף מורגן סטנלי (MS) אל שאר הבנקים עם צפי לרווח של 66 סנט למניה והכנסות של כ-8.6 מיליארד דולר.

מניית בלו-צ'יפ מסקרנת שצפויה לדווח היום היא IBM הותיקה, עם צפי ל-3.30 דולר למניה על הכנסה של 19.6 מיליארד דולר.

מתחום האנרגיה תסקרן את הסוחרים חברת Halliburton (סימבול: HAL) המושפעת ממחירי השפל הנוכחיים של הנפט ואיבדה כבר 50% משוויה בשנה וחצי האחרונות. ממנה מצפים לרווח של 28 סנט למניה והכנסות של 5.65 מיליארד דולר.

חברות מדווחות לפני פתיחת המסחר:
GPC, HAL, HAS, LII, MS, PETS, VRX

חברות מדווחות לאחר סיום המסחר:
BXS, BBCN, BOX, BOXC, BRO, CE, VLRS, CCK, TACO, ELS, FDEF, FLXS, FLEX, GIG, HA, HSTM, HLX, IBM, PFBC, RMBS, RLI, SFBS, SIX, SONC, STLD, TKAGY, WASH, WIBC, ZION

אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

14:00 – ארה"ב: מדד שוק הדיור של NAHB

                             מחממת את המנועים