פתיחה אדומה בוול סטריט. החוזים על מדד ה-S&P נסחרים ברגעים אלה בירידות של כחצי אחוז ורבים מכלי התקשורת תולים זאת בפעולותיו האחרונות של דונלד טראמפ. נשיא ארה"ב אסר על כניסתם לארה"ב של אזרחים משבע חזיתות שונות של דאע"ש והטרור האיסלאמי: סוריה, עיראק, איראן, תימן, סומליה לוב וסודן, ונראה נכון מתמיד לעימות עם התפיסות הפוליטיות השלטות בפוליטיקה הגלובלית. 

על אף מדיניות החוץ של טראמפ, אין לשלול כי לירידות בשווקים מקור אחר. סיבה אפשרית לירידות אלה עשויה להיות כמה מאירועי השבוע הקרוב בוול סטריט שמביאים את השחקנים לממש חלק מהרווחים. אחד מאירועים אלו יהיה הודעות הבנק המרכזי של יפן הלילה, שיפרסם את החלטת הריבית שלו לאחר רצף ירידות ארוך עבור הין היפני.

לאחר מכן, ביום רביעי תצא החלטת הריבית של הפדרל רזרב שלא צפוי להעלות את הריבית, אך ירכז עניין רב בשל תוכנה של ההודעה שתרמוז על מתווה העלאת הריבית בחודשים הקרובים. האירוע המעניין של השבוע יתרחש ביום שישי (בשעה 15:30, שעון ישראל), אז יפורסמו נתוני התעסוקה של חודש ינואר שישפכו אור על מצבו של שוק התעסוקה כעת, לאחר שתקופת החגים הסתיימה.

מניות במוקדעונת הדוחות נמשכת והשבוע היא צפויה להיות מעניינת במיוחד עם דוחותיהן של כמה מהחברות הגדולות בעולם. ראשונה לדווח תהיה אפל (AAPL) שתעשה זאת מחר לאחר סיום המסחר. אחריה, ביום רביעי תהיה זו פייסבוק (FB) וביום חמישי יהיה זה תורה של אמזון (AMZN).

היום לפני פתיחת המסחר מספר מניות נוספות ירכזו את עניין הסוחרים, אחת הבולטות שבהן היא מניית הביוטק קאלית'רה (CALA) שמזנקת בלמעלה מ-30%. החברה בעלת שווי שוק של פחות ממאה מיליון דולר הודיעה על שיתוף פעולה עם חברת BRIEF-Incyte, במסגרתו תקבל החברה תשלום של 45 מיליון דולר והשקעה בסך 8 מיליון כחלק מפיתוח ושיווק מוצר הדגל שלה.

מניה אחרת שעושה את הכיוון ההפוך וצוללת בכ-27% היא טמפור סילי (TPX). יצרנית המזרנים הודיעה כי איבדה את אחד הלקוחות הגדולים ביותר שלה, חברת Mattress Firm, וצפויה לפתוח את יום המסחר בשפל של 3 שנים.

מניה נוספת שיורדת לפני פתיחת המסחר היא פיטביט (FIT). הנפילה של יצרנית השעונים לא עוצרת לאחר שהודיעה על פיטורים של עד 10 אחוז מכוח העבודה שלה, ככל הנראה בשל צפי לדו"ח חלש עבור הרבעון הרביעי של 2016. מניית החברה צפויה לפתוח בירידות של כ-8%, ולהשלים ירידה של 50% תוך 3 חודשים בלבד.

מניות נוספות מהסורקים של מערכת GTrade:

עולות:

DHT ב-15.25%
QURE ב-13.67%
HMNY ב-9.43%

יורדות:

AGRX ב-11.58%
RGSE ב-9.21%
AXAS ב-4.77%

למסחר ב-0.3 סנט למניה, לחץ כאן >>


אירועים כלכליים מרכזיים להיום15:30 - ארה"ב: הכנסה אישית
15:30 - ארה"ב: צריכה פרטית
17:00 - ארה"ב: מכירות בתים קיימים
5:00 - יפן: החלטת הריבית של הבנק המרכזי של יפן

-------
גי טי גלובל ישראל ("החברה") הינו שירות ברוקראז' עבור חברת גי טי גלובל בע"מ. הייעוץ המפורט לעיל מהווה ייעוץ בכלי תקשורת. מתן הייעוץ אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם אלא למטרת אינפורמציה כללית בלבד ומובא כחומר רקע בלבד עבור כלל הלקוחות. החברה או מי מטעמה לא יהיו אחראים לכל שימוש אותו יעשה הקורא במידע. אין לחברה עניין אישי בנושא המפורסם לעיל. האנליזות המצוינות תהינה זמינות לכלל הנרשמים לשירות המוצע על ידי החברה באתר ייעודי והן אינן מתייחסות לפרמטרים או לאפיונם של לקוחות מסוימים; על מנת לקבל את התכנים המתפרסמים באנליזות, על הלקוח להיכנס לתיבת הדואר שלו ו/או לאתר ביוזמתו; אין לראות בתשואות עבר וודאות לתשואות בעתיד ולפיכך החברה איננה ערבה להתממשות ציפיות לרווחים מצד מי מהלקוחות. מוצע לקרוא את גיליון הסיכון מלא לפני התקשרות עם החברה לקבלת שירות כלשהו.