ג'יי.סי פני. מתאוששות מ-3 שנים קשות
ג'יי.סי פני. מתאוששות מ-3 שנים קשות
התיקון בוול סטריט נמשך ולוקח איתו את השווקים הגלובליים. אחרי ירידה של 1.4% אמש ב-S&P הלכו בעקבותיו גם בורסות שאנגחאי - עם ירידות של 1.4% במהלך הלילה - והונג קונג, עם נפילה של 2.6% . גם הנפט ממשיך ליפול. הזהב השחור כבר רשם ירידה מצטברת של 20% מאז הגיע להתנגדות ב-50 דולר לחבית אותה סימנו בתחילת אוקטובר.

היום נקבל את נתוני המכירות הקמעונאיות ובטחון הצרכנים בארה"ב שעשויים להזיז את השווקים לקראת פתיחת המסחר בשל חשיבותם. תהיה זו הפעם האחרונה בה נקבל נתונים אלה לפני ה-Black Friday שיתקיים ב-27 לחודש והצפי הוא לגידול חודשי של 0.3% במכירות הקמעונאיות. נתון גבוה משמעותית יוכל להזניק את מניות הקמעונאות בעקבות ציפיה למכירות מוגברות גם במהלך החג, אך עשוי להפיל את השוק הכללי בשל עליה בסיכויים להעלאת ריבית.


מניות במוקד

אם כבר מדברים על הצרכן האמריקאי, היום לפני הפתיחה תדווח אחת מרשתות הקמעונאות המוכרות ביותר בארה"ב - ג'יי.סי פני (JCP). החברה מנסה לצאת לדרך חדשה לאחר שמנייתה איבדה 80% מערכה תוך 3 שנים בלבד. הצפי ממנה הוא להציג הפסד של 55 סנט למניה ומכירות של 2.88 מיליארד דולר.

אתמול היה זה תורה של סיסקו (CSCO) לדווח והמניה צנחה. התוצאות היו דווקא טובות מהצפי אך השוק כבר מסתכל קדימה. החברה סיפקה תחזית חלשה ומנייתה ירדה ב-5% לאחר סיום המסחר, ירידה שעשויה להימשך גם היום. 

לעומת סיסקו, נורדסטורם (JWN), נראתה כבר ממש רע. המניה נפלה בלמעלה מ-20% ותפתח היום בגאפ חזק לאחר שפיספסה את תחזית הרווח באופן משמעותי.

עוד נופלת היא אל-פולו לוקו (LOCO), רשת המסעדות שדיווחה גם היא על מכירות נמוכות מהצפי (עליה של 0.6% בלבד), ונפלה בכ-8% לאחר המסחר.

מעוניינים לבצע שורט על המניות? השאירו את פרטיכם בתיבה שמשמאל ותוכלו לבצע שורט על כל מניות הבורסה

אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

15:30 - ארה"ב: מכירות קמעונאיות ( אוקטובר)
17:00 – ארה"ב: מדד אמון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן (נובמבר)
17:00 – ארה"ב: מלאי העסקים (ספטמבר)