האם זה קרה? האם אמש קיבלנו את הרמז הראשון לקראת החלטת ה-FED של מחר?
לא, לא מדובר בראלי החזק של מדד ה-S&P, אלא באג"ח. שימו לב לריביות הארוכות (20 שנה ומעלה) של ארה"ב, שפרצו במהלך של כמעט 4% אתמול:עליה בריבית מאפשרת לבנקים לגרוף רווחים גבוהים יותר על ההלוואות, לכן ראינו אתמול עליות חדות יותר במניות הבנקים המובילים: ג'.פי. מורגן (1.92%+), בנק אוף אמריקה (2.19%+) סיטי (2%+) וגולדמן זאקס (1.91%+).

האם מדובר ברמז עבה לכך שהציפיות כעת הן להעלאת הריבית, ואם כן, מדוע עלה השוק בחדות לנוכח מדיניות שאמור להיות מרסנת? התשובה היא שלילית. עליה בריביות ארוכות לא בהכרח מבשרת על אפשרות עלייתה של הריבית הקצרה (overnight), שהיא הריבית אותה ה-FED מעוניין להעלות. אם למשל נסתכל על הריבית החודשית (לטווח של חודש אחד), נראה שאמש היא דווקא קרסה.

אין הכוונה לנסות ולנחש מה תהיה הודעתה של ילן, אלא רק לומר כי בהחלט הגיוני שבמצב בו מתקיימת ציפיה למדיניות מרחיבה נראה עליה של הריביות ארוכות בד בבד עם עליה של המדדים המובילים בוול סטריט (כפי שעלו לאחר הכרזת ההרחבה הכמותית השלישית ב-2012).

עם זאת, השאלה המעניינת ביותר עבורנו הסוחרים היא אחרת: כיצד צפוי השוק להגיב להודעת הריבית של מחר? על זאת ועוד, בסקירה של מחר.

מניות במוקד:

השמועות והספקולציות של שבוע הפקיעה ממשיכות לזרום לאחר שמניית Starz (סימול: STRZA) עלתה בכ-7% בעקבות פרסום בבלומברג על כך שחברת AMC Entertainment עשויה לרכוש אותה.

מניות מרכזיות שידווחו היום לפני פתיחת המסחר:
SPCB, ,ASNA, CBRL, FDX, LITB

מניות שידווחו לאחר המסחר:
ALOG, APOG, ARCW, CLC, MLHR, LAKE, ORCL, SANW, SYMX

אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

15:30 - ארה"ב: מדד המחירים לצרכן (אוגוסט)
17:00 - ארה"ב: מדד שוק הדיור של NAHB (ספטמבר)
23:00 - ארה"ב: רכישות ניירות ערך אמריקנים ע"י זרים (יולי)