לברוב. כוונות אמיתיות או מס שפתיים?
לברוב. כוונות אמיתיות או מס שפתיים?
מסחר יוצא דופן התקיים אתמול בוול סטריט, והוא מבטיח תנודתיות רבה גם היום. מדד ה-S&P פתח בגאפ למעלה אך מיד החל לצלול, עד שאיבד כמעט 2% מערכו עד שעה 21:00 (שעון ישראל). באותו רגע, משום מקום, החל ראלי מרשים ותוך שעה בלבד החזיר המדד את כל הירידות ורשם סגירה חיובית.

אחד הסימנים המקדימים לעליות במדדים היתה ההתאוששות המוקדמת שרשם הנפט. הסיבה העיקרית לראלי התוך יומי בסחורה היו דבריו של שר החוץ הרוסי, סרגיי לברוב, שהודיע כי רוסיה תסכים להצטרף לפגישה אזורית בנושא הגבלת תפוקת הנפט, זאת במידה וחברות אופ"ק ומדינות אחרות יגבשו קונצנזוס.

אמירה זו הזניקה את הנפט בצורה חדה על גבי הספקולציה לשיתוף פעולה בין מדינות אופ"ק ורוסיה. עם זאת, אין לשלול את האפשרות כי דבריו של לברוב נועדו לצורך מס שפתיים בלבד. רוסיה יודעת היטב כי הדבר יפגע כלכלית בסעודיה העויינת את הציר השיעי (איראן וסוריה) - בן בריתה של רוסיה. במקרה כזה, האופוריה הרגעית צפויה להתפוגג במהירות והנפט עשוי לחזור לשפל חדש. 

מניות במוקד

שתי מניות התעופפו להן אמש לאחר סיום המסחר וסוחרים רבים בוול סטריט ינסו לרדוף אחריהן. הבולטת שבהן היא ללא ספק חברת וירנט-אקס (VHC) שעלתה בכ-140% בעקבות הודעתה כי זכתה בתביעה מול חברת אפל (AAPL) על סך 625 מיליון דולר. כאשר לוקחים בחשבון ששווי שוק החברה הוא 250 דולר בלבד, ניתן להסיק כי למניה צפוי יום מסחר תנודתי.

עוד חברה שצפויה לפתוח בגאפ אלים למעלה היא גלו מובייל (GLUU). יצרנית משחקי המובייל עלתה בכ-25% לאחר סיום המסחר בעקבות הודעתה על השקת משחק בכיכובה של הזמרת טיילור סוויפט. המניה שאיבדה 70% מערכה בשנה האחרונה תנסה להחלץ ממגמת הירידות המובהקת בה היא נמצאת.

שימו לב, כי GLUU מוגדרת כמניה קטנה, וככזאת אינה נגישה לסוחרים בבתי ההשקעות והבנקים.
למסחר במניות קטנות עם ג'נרל טרייד, מלאו את הפרטים בטופס שמשמאל >>


מי שלא מגלה סימני התאוששות היא חברת גופרו (GPRO) שממשיכה בקריסה הטוטאלית שלה - כבר 90% מאז השיא אותו רשמה באוקטובר 2014. אמש לאחר סיום המסחר פירסמה החברה דוחות שפיספסו את תחזיות האנליסטים ושברה את התמיכה הברורה שמצאה סביב רמת ה-10 דולר למניה.

אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

15:30 - ארה"ב: בקשות ראשוניות לדמי אבטלה (מה-23 לינואר)
17:00 - ארה"ב: הזמנות ממפעלים
17:00 - ארה"ב: הזמנות מוצרים בני קיימא