הלילה ב-21:00: פרסום ספר הבז'
הלילה ב-21:00: פרסום ספר הבז'
ראלי חזק אמש בוול סטריט בדקות האחרונות של המסחר. ב-17:00 הכיוון עוד נראה שלילי כאשר השוק החל לרדת מיד עם פרסום סקר ה-ISM לסקטור היצרני. הנתון שפורסם היה 48.6 לעומת צפי ל-50.5 (נתון נמוך מ-50 מעיד על התכווצות).

את התאוששות החוזים ביום המסחר ניתן להסביר בשתי דרכים. ראשית, סקטור הייצור בארה"ב הוא קטן בהשוואה לכלכלה האמריקאית, שכ-70% ממנה מבוססת על שירותים וצריכה פרטית. שנית, כל האטה שתהיה משמעותית במידה רבה עשויה לייצר ציפיות למדיניות מקלה יותר מכיוונו של הבנק הפדרלי.

אותו בנק פדרלי צפוי לשחרר הלילה ב-21:00 את ספר הבז' ובו נדע מה מצבה של הכלכלה האמריקאית לדעתם של חברי הפד, כאשר עוד לפני כן תנאם בוושינגטון נגידת הפדרל רזרב, ג'נט ילן. לאחר מכן במהלך הלילה צפויים להתפרסם נתוני מדדי מנהלי רכש ביפן ובסין שעשויים לייצר תנדותיות במהלך הלילה בבורסות אסיה.

מניות במוקד

אתמול כיכבה על מסכי הסוחרים חברת Acorn International (סימבול: ATV) עם זינוק עוצר נשימה של כמעט 700%. החברה החלה לעלות באופן ספקולטיבי לאחר שיחת ועידה של מנכ"ל החברה אך מידע ממשי על הסיבה לעליות לא נמצא. המניה צפויה להיות תנודתית גם היום ותנודה גבוהה מ-100% לאחד הכיוונים לא תפתיע איש.

בצד הנופלות ניתן היה למצוא אמש שתי מניות תעשייתיות. הראשונה היתה ג'וי גלובל (JOY). יצרנית ציוד הכריה שברה התכנסות בת חודש וחצי ונפלה 13% בווליום של 17 מיליון מניות לשפל של 12 שנה ירידות שעשויות להימשך גם היום.

מעוניינים בשורטים על כל המניות? השאירו את פרטיכם בטופס שמשמאל ואנליסט יצור עמכם קשר

מניה נוספת היתה חברת קאמינס (CMI), יצרנית מנועי גז ודיזל שצנחה במחזור חריג במיוחד בכ-8% לאחר שהבנק מריל לינץ' הוריד את הדירוג שלה מ"קניה" ל"תשואת חסר". גם היא נסחרת כעת בשפל רב שנתי ונראית פגיעה להמשך ירידות.חברות מדווחות לפני פתיחת המסחר:
GIII, ISLE, NA, REX, RY, SAIC, YGE

חברות מדווחות לאחר סיום המסחר:
ARO, ATGN, AEO, ASPU, AVGO, BV, BOX, CCIH, ET, XTC, MTSC, NWY, PSUN, PLAB, PVH, RKN, SNPS, TLYS, VRNT, VMEM

אירועים כלכליים מרכזיים להיום והלילה (שעון ישראל)

12:00 – אירופה: מדד המחירים לצרכן בגוש היורו (נובמבר)
15:15 – ארה"ב: סקר התעסוקה של ה-ADP (נובמבר)
18:00 – ארה"ב: ג'נט ילן נואמת בוושינגטון
21:00 – ארה"ב: פרסום ספר הבז'
3:45 – סין: סקר PMI המשולב (נובמבר)
3:45 – יפן: סקר PMI המשולב (נובמבר)