ציפינו לתנודתיות וזה מה שקיבלנו. אתמול בשעה 21:00 פורסמו הפרוטוקולים של ישיבת הפדרל רזרב מסוף אוקטובר, ובה נאמר שבכירי הפד מוכנים להעלות את הריבית כבר בדצמבר. מדד ה-S&P, שכבר מתמחר את העליה, אפילו לא מצמץ והחל בראלי תוך-יומי של כמעט אחוז שנמשך עד הסגירה. את העליות בוול סטריט הדביקו במהלך הלילה גם בורסות אסיה.  

העליות בשווקים תמכו במחיר הנפט יחד עם הגידול מלאי האנרגיה בארה"ב שפורסמו אתמול. הצפי היה לגידול במלאים של כ-2 מיליון חביות בעוד למעשה נוספו רק רבע מיליון. עם זאת, הנפט עדיין פגיע מאוד כיוון שכמות המלאי ברחבי עומדת כמעט על שיא כל הזמנים (כ-487 מיליון חביות).

מניות במוקד

GMCR הפתיעה את הסוחרים. אמש לאחר סיום המסחר המניה טסה 18% לאחר פרסום הדוחות למרות שאיכזבה בשורה העליונה (ירידה של 13% במכירת מכונות בעקבות חוזקו של הדולר). בצד הרווח היא דווקא הפתיעה לטובה, ועבור מניה שקרסה ב-75% תוך שנה זה כנראה מספיק.

עוד חברה שהפתיעה לטובה היתה salesforce.com (סימבול: CRM). תוכנת המכירות והשיווק האינטרנטית שלה הקפיצה את המכירות (עליה של 23% בהשוואה לרבעון הקודם) וגם את שורת הרווח, והעלתה את המניה ב-5% לאחר סיום המסחר.

אחת החברות שנחשבות לפוטנציאל של ממש בתחום האנרגיה המתחדשת היא סן-אדיסון (SUNE) אבל אתמול זה לא היה היום שלה. המניה נפלה בכ-10 אחוז לאחר המסחר אחרי שבית ההשקעות בלקסטון סירב להשקיע בה, וזאת אחרי שמועה הפוכה במהלך היום כפי שקורה לעיתים קרובות בשבוע פקיעת אופציות. לחברה כרגע יש מאזן לא טוב וחובות גבוהים וחייבת להשיג מימון.

הנפקות

3 הנפקות צפויות להתקיים היום בוול סטריט: חברת Axsome Therapeutics (סימבול: AXSM) צפויה לגייס 51 מיליון דולר במחיר ממוצע של 12 דולר למניה, חברת קונגטק (CONG) צפויה לגייס 60 מיליון דולר בכ-11 דולר למניה ו-Match Group (סימבול: MTCH) גייסה 400 מיליון דולר במחיר של 12 דולר למניה.

אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

14:30 – אירופה: פרוטוקולים מדיוני ה-ECB על המדיניות המוניטרית
15:30 – ארה"ב: בקשות ראשוניות לדמי אבטלה (14 בנובמבר)