היום צפויות לפקוע האופציות החודשיות לנובמבר כפי שקורה בכל יום שישי השלישי של החודש. במהלך השבוע התנהל המסחר בדומה לפקיעות רבות קודמות - שינוי כיוון במדדים לאחר שבועיים של ירידות בהן נכתבו אופציות Put לשורטיסטים התורנים.

בעקבות הפקיעה כדאי יהיה לשים לב למניות שמתנהגות "מוזר". מניות שעולות או יורדות "יותר מדי" כאשר הן נדחפות לעבר הרמות שיוציאו את מחזיקי האופציה מהכסף. לעיתים קרובות ניתן לראות ביום כזו כמות יפה של מניות שסוגרות את היום בקרבתם של מספרים עגולים (בהן מרוכזות האופציות).

מניות במוקד

קריסה של ממש במניית נימבל (NMBL) אמש לאחר סיום המסחר. החברה, שלפני פרסום הדוחות נסחרה בסביבות ה-20 דולר, צנחה בכמעט 40% ל-12.70 בעקבות פספוס רציני בתחזיות ותפתח היום בשפל כל הזמנים. החברה נסחרת עם שווי שוק גבוה ממיליארד דולר והפסד תפעולי של כמעט 30 מיליון דולר ברבעון, כאשר ההון השוטף שלה עומד על 174 מיליון דולר בלבד.

בניגוד אליה, מספר חברות דווקא עלו לאחר פרסום הדוחות. רוס סטורס (ROST) עלתה ב-8% לאחר פרסום דוחות חיוביים והיא מצפה לפרסום אגרסיבי לקראת ה-Black Friday ביום שישי הבא. גם חברת אינטואיט (INTU) עלתה בכ-8% לאחר הכנסות גבוהות מהצפי וגם נתנה תחזית משופרת לרבעון הבא. עוד מטפסת היא קאבלה (CAB) שעלתה ב-5% בגלל דו"ח בבלומברג על שמועות בנוגע למכירתה.

אירועים כלכליים מרכזיים להיום  (שעון ישראל)

17:00 – אירופה: מדד אמון הצרכנים של גוש היורו (נובמבר)
20:00 - ארה"ב: ספירת אסדות הקידוח של Baker Hughes (ל-20 בנובמבר)