צוקרברג. ינסה לספק את הסחורה
צוקרברג. ינסה לספק את הסחורה
עליות מרשימות באסיה במהלך הלילה. בסין וביפן פורסמו מדדי מנהלי הרכש לחודש אוקטובר שהיו חיוביים יותר מבספטמבר. שתי הבורסות נסחרות כעת בשיא של למעלה מחודשיים ומייצרות אווירה חיובית לשווקים באירופה ובארה"ב.

גם בארה"ב צפויים להתפרסם שלושה נתונים מעניינים במהלך היום. הראשון יהיה סקר התעסוקה של ADP שיפורסם ב-15:15. הוא מגיע יומיים בלבד לפני פרסום הנתון הממשלתי וצפוי לרמוז לגידול של כ-180 אלף משרות באוקטובר. הנתון השני יהיה המאזן המסחרי של ארה"ב שיעיד על מצבן של שותפות הסחר שלה, העיקרית בהן היא סין, והשלישי יהיה מדד ה-ISM לסקטורים הלא תעשייתיים.

מניות במוקד

אתמול היתה זו טסלה (TSLA) שגנבה את ההצגה והפתיעה את האנליסטים עם תחזיות חיוביות מהצפוי. החברה הודיעה כי היא מצפה לספק 17-19 אלף מכוניות במהלך הרבעון האחרון של השנה והקפיצה את המניה ב-9% לאחר סיום המסחר, אף על פי שפיספסה את תחזיות הרווח והמכירות לרבעון השלישי.

מניה שממש נשחטה אמש לאחר פרסום הדוחות היתה גרופון (GRPN) שקרסה ב-25% בעקבות פגיעה בהכנסות מאמריקה וירידה במכירות הגלובליות. המניה הקטנה (כ-$3) גם הורידה את התחזית לרבעון רביעי.

נופלת נוספת לאחר שעות המסחר היתה אטסי (ETSY), שאף על פי שעמדה בצפי המכירות והרווח נפלה בכ-8%. עוד אחת שירדה היתה יו.אס.סטיל (X) עם נפילה של 9% במניה בעקבות אכזבה, גם מצד המכירות וגם ברווחים.

היום לאחר המסחר תדווח אחת החברות הכי מתוקשרות ומעניינות של וול סטריט, והיא פייסבוק (FB). החברה שפשוט מתנגדת לכוח המשיכה יצאה בעוצמה מהנפילות של חודש אוגוסט ונסחרת קרוב בשיאי כל הזמנים. הצפי ממנה הוא להציג הכנסות של 4.37 מיליארד דולר ורווחים של 52 סנט למניה. חברות שצפויות לדווח היום לפני המסחר יהיו חברת 3D (סימבול: DDD) מתחום התלת מימד ומתחום האופנה תהיה זו מייקל קורס (KORS).

כמו-כן מעניין יהיה לשים לב למניית אקטיביז'ן (ATVI). החברה רכשה את הגיימרית קינג (KING) מפתחת ה-candy crash הזכור לטובה (או שלא), יום אחד בלבד לפני שקינג מפרסמת דוחות. היום לאחר המסחר נוכל לראות עד כמה טובים דוחותיה של קינג והאם הם מצדיקים את הראלי האלים שראינו אתמול באקטיביז'ן.

אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

14:00 – ארה"ב: בקשות למשכנתאות (אוקטובר 30)
15:15 – ארה"ב: סקר ה-ADP לשוק התעסוקה (אוקטובר)
15:30 – ארה"ב: מאזן מסחרי (אוקטובר)
17:00 – ארה"ב: דו"ח ה-ISM לסקטורים הלא תעשייתיים (אוקטובר)
1:50 – יפן : פרסום הפרוטוקולים של הבנק המרכזי (6-7 באוקטובר)