נכנסים ל-2017. בדקות אלה עולים החוזים על מדד ה-S&P בחדות עם תשואה חיובית של 0.70%, גם מחיר הנפט ממשיך לרכז עניין ונסחר בעליות של כ-2%.

לעת עתה נראה כי האופוריה שהחלה עם בחירתו של טראמפ נמשכת גם ב-2017, אך האם תישמר בשבועות הקרובים? מבט מהיר אל שלוש השנים האחרונות בארה"ב מעלה כי במהלך חודש ינואר רשמו השווקים ירידות של כ-3% עד 5%, זאת בניגוד לשנים בהן הפעיל הבנק הפדרלי הרחבות כמותיות משמעותיות (2011-2013).

תופעה נוספת שחוזרת על עצמה במהלך חודשי ינואר האחרונים היא התנודתיות הערה. בכל 3 השנים האחרונות חלו שינויי כיוון חדים במהלך החודש הראשון של השנה, תקופה בה נפתחת עונת הדוחות. כמו-כן, ביום שישי הקרוב צפוי להתפרסם דו"ח התעסוקה בארה"ב שעשוי לגרום לעליה משמעותית במחזורי המסחר. 

גם הגזרה הגלובלית פותחת את היום בצבע ירוק. הבורסה הסינית רשמה עליות של כ-1% במהלך הלילה על רקע נתוני ייצור טובים לכלכלה השניה בגודלה, וזאת למרות חששות הולכים וגוברים בנוגע להמשך בריחת ההון מהמדינה. במונחי המטבע המקומי סיימה בורסת שנגחאי את 2016 עם תשואה שלילית של כ-13% ולא נראית מוכנה לפריצה של ממש כל עוד תשואות האג"חים ממשיכות לטפס.

מניות במוקד השבוע


מספר מניות זזות כעת בחדות לפני פתיחת המסחר. מניית הפארמה DEPO מזנקת ב-10% על רקע האפשרות לרכישתה ע"י חברת KKR & co. L.P (סימול KKR). המועד האחרון להצעות רכישה אותו הציבה החברה הוא יום רביעי הקרוב, עד אז צפויה המניה להיות תנודתית מהרגיל.

חברה נוספת שרושמת עליות היא Xerox (סימול: XRX). יצרנית המדפסות עולה ב-10% בעקבות הצפי ל-Spin-off אותו רואה בנק ההשקעות JP Morgan כסימן לתחילתה של תקופה חיובית עבורה, ועל רקע זאת מעלה את דירוג המניה לרמת Overweight.

גם מניית SM Energy (סימול: SM) עולה כעת, זאת בעקבות נכונות למכור נכסים בפרוייקט Eagle Ford תמורת 800 מיליון דולר. המניה צפויה לפתוח בעליות של כ-5% כאשר ההתנגדות העיקרית שלה ממוקמת בסביבות רמת ה-42 דולר למניה.

מניות נוספות מתוך הסורקים:


עולות: PSTG ב-28.62%, IDXG ב-18.53%, CEL ב-13.21%.
יורדות: ITEK ב-63.85%, CNAT ב-6.45%, KOOL ב-5.80%.


אירועים כלכליים מרכזיים להיום

שלישי

17:30 - ארה"ב: סקר הייצור של ה-ISM (דצמבר)