שבוע מעניין מאוד צפוי לסוחרים. ביום שישי הקרוב צפויים להתקבל נתוני התעסוקה של המשק האמריקאי, והצפי הוא ליצירה של כ-190 אלף משרות בחודש ינואר. נתון מאכזב עשוי דווקא להפיח תקוות מחודשות למדיניות מקלה מכיוונה של ילן. גם הסגירה החזקה מיום שישי רומזת על אפשרות לשבוע ראשון חיובי בתחילת פברואר.

חודש ינואר הסתיים ב"אפקט ינואר" קלאסי: ירידות עד אמצע החודש ועליות מיד לאחר מכן. עם זאת, הסגירה הפעם היתה שלילית, בין השאר בעקבות "עייפות" השחקנים לאחר 6 שנים של עליות והחששות הגלובליים הגוברים מכיוונה של סין.

החששות בנוגע לסין רק מעמיקות בעקבות נתוני הייצור שפירסמה הלילה, כאשר מדד מנהלי הרכש איכזב עם נתון של 49.4, המעיד על התכווצות נוספת. עם זאת, הנתונים הכלכליים החשובים של היום יגיעו מארה"ב: ב-15:30 יתקבלו נתוני הצריכה וההכנסה הפרטית, שעשויים להיות מרכזיים בעיקר בעונת הדוחות הנוכחית, בה חברות קמעונאות רבות מאכזבות ברמת המכירות.

מניות במוקד

האם חברות משאבי הטבע מתחילות להתעורר? ביום שישי ניתן היה להבחין במספר חברות שעלו בחדות לאחר דיווח הרווחים שלהן, אחת מהן היא טימקן (TMKN). החברה טסה 75% במחזור של 8 מיליון מניות, בעקבות דו"ח רבעוני מצויין בו דיווחה על הפסד נמוך מהצפוי ועל קיצוץ עלויות ייצור.

גם קונסול אנרג'י (CNX) הרשימה עם תשואה יומית של 17%+ לאחר שדיווחה על תזרים מזומנים חיובי של 100 מיליון דולר. בנוסף,  הצהירה החברה כי כעת היא צופה שבעזרת תזרים המזומנים החזוי שלה, תוכל לצלוח את תקופת השפל במחירי האנרגיה.

עם כל הכבוד לחברות האנרגיה, היום לאחר סיום המסחר הן יזוזו הצידה כאשר גוגל (GOOGL) תיכנס לזירה. ענקית הטכנולוגיה תדווח על תוצאותיה לרבעון האחרון, כאשר היא נמצאת אחוזים בודדים בלבד מתחת לשיא כל הזמנים, קצת מתחת לרמת ה-800 דולר למניה. מהחברה מצפים להכנסות של 16.9 מיליארד דולר ורווח של 8.09 דולר למניה.

חברות מדווחות לפני תחילת המסחר:

AET, TBBK,CAH, CYOU, HAE, HRC, MTU, NTP, NSSC, OFG, ONB, ROP, SOHU, SNBC, SYY

חברות מדווחות לאחר סיום המסחר:

AEIS, AFL, ARE, GOOGL, AGNC, APU, APC, ATW, BSAC, CBT, CACC, EGP, FN, FTG, GGP, HAIN, HEOP, IDTI, ININ, LEG, LMNX, MRLN, MAT, NEU, NBN, PLT, PFG, RYAM, ROP, RTEC, TSO, TLLP, UGI, ESTC

אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

15:30 - ארה"ב: צריכה פרטית (דצמבר)
15:30 - ארה"ב: הוצאה פרטית (דצמבר)
17:00 - ארה"ב: סקר הייצור של ה-ISM (ינואר)