יום מסחר מרתק נוסף עבר על הסוחרים אמש והקצב המטורף צפו להימשך גם בימים הקרובים. אתמול ראינו כי התמיכה אותה סימנו עצרה את הנפילות, לפחות באופן זמני. עם זאת, זוהי כבר הפגיעה השלישית ברמת תמיכה זו והאפשרות לשבירתה גבוהה יותר כעת. בשעות אלה מפגינים החוזים על ה-S&P חולשה בעקבות המשך הירידות בבורסות אסיה במהלך הלילה. הניקיי היפני רשם ירידות של 2.5% ובורסת שנגחאי נפלה בכ-3% נוספים לרמת ה-2,880, כחוט השערה ממחירי השפל של השנה החולפת.


היום צפויה להתפרסם החלטת הריבית של הבנק המרכזי של אירופה (ECB), אך איש לא מצפה מדראגי להודיע על שינוי התכניות בעת הנוכחית, לאחר שרק לאחרונה הודיע על המשך תכנית ההרחבה הכמותית עד מרץ 2017 והורדה נוספת של הריבית על פקדונות הבנקים. עם זאת, על הסוחרים לשים לב כי מאריו דראגי ינאם החל מ-15:30 ועשוי להזיז את השווקים.

מניות במוקד

שוק התעבורה הימית ממשיך להתרסק ואתמול המשיכה מניית Teekay (סימבול: TK) ליפול. המניה קרסה ב-12% נוספים ובווליום של 5 מיליון מניות, שמביאים אותה לירידה כוללת של 90% מאז השיא האחרון, והעתיד לא נראה חיובי. מניה קטנה נוספת מתחום האנרגיה - סידריל (SDRL) - נפלה גם היא בלמעלה מ-90% מהשיא ואתמול רשמה נר מעניין מאוד (זנב ארוך וגוף צר), ובווליום גבוה מהרגיל.

למסחר במניות קטנות, השאירו את פרטיכם בטופס שמשמאל >>

עונת הדוחות נמשכת ומניות רבות ממשיכות לנוע בחדות. אתמול היה זה תורה של FireEye (סימבול: FEYE) לעלות בכ-6.5% לאחר סיום המסחר בעקבות צפי לדוחות טובים. בנוסף הודיעה החברה על רכישת חברת iSIGHT Partners, שהביאה לתגובה חיובית בקרב משקיעי החברה.

חברות מדווחות לפני פתיחת המסחר:
ALK, BK, BKU, BBT, CP, CBU, FITB, FNB, GMT, HOMB, HBAN, IIIN, KEY, KUTV, MTG, NJ, PPG, PVTB, SASR, SBNY, SFNC, LUV, TRV, UFI, UNP, UAL, VZ, WBS

חברות מדווחות לאחר סיום המסחר:
EGHT, AF, AXP, ASB, BMTC, CSII, CE, DGII, ETFC, FFBC, HBHC, HXL, INDB, ISRG, LUB, MXIM, MBVT, OCFC, PBCT, PFBC, RMD, SBFG, SLB, SBUX, SIVB, TRST, VASC, WAL


אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

14:45 - אירופה: הודעת הריבית של הבנק המרכזי
15:30 - אירופה: מסיבת עיתונאים של מאריו דראגי
15:30 - ארה"ב: בקשות ראשוניות לדמי אבטלה (ל-16 בינואר)
17:30 - ארה"ב: נתוני מלאי נפט גולמי של משרד האנרגיה (ל-15 בנואר)