האם הרווחים התייבשו? ממתינים לדוחות חברות האנרגיה
האם הרווחים התייבשו? ממתינים לדוחות חברות האנרגיה
היום יסתיים חודש אוקטובר ומדד ה-S&P צפוי לרשום תשואה שתציב אותו כחודש החיובי ביותר מאז 2011. גם נתוני התוצר החלשים שפורסמו אתמול בארה"ב לא ממש הפריעו לחגיגה אף על פי שהצביעו על צמיחה של 1.5% בלבד ברבעון השלישי. לפנות בוקר החלו עליות בחוזים על ה-S&P בתגובה לזינוק במדד הניקיי, שעלה גם הוא מיד לאחר החלטת הריבית של הבנק המרכזי של יפן. הבנק המרכזי (BOJ) לא הגדיל את כמות הרכישות במסגרת ההקלה הכמותית הנוכחית שלו, אך המדדים קיבלו דחיפה מדיווח על התערבות פיסקאלית (ממשלתית) אפשרית לתמרוץ הכלכלה היפנית.

מניות במוקד

שתי מניות מתחום האנרגיה הסולארית נעו בחדות אמש לאחר סיום המסחר ויהיו במוקד העניינים גם היום. האחת היא פירסט סולאר (FSLR) שזינקה בכ-11% בעקבות רווחים ומכירות גבוהים מהצפי. לעומתה, מניית סולאר-סיטי (SCTY), דווקא נפלה בחדות (17%-) לאחר שדיווחה על הפסדים גדולים מהמצופה.

גם חברת לינקדאין (LNKD) דיווחה אמש ומנייתה עלתה בכ-14% וצפויה לפתוח חזק בעקבות רווחים גבוהים בכ-70%(!) מהצפי. הדיווח הזניק את מחירה לכ-244 דולר לאחר שעות המסחר, אך היא עשויה לראות התנגדות לא מעטה באזור ה-255 ממנו קרסה בתחילת מאי. חברה נוספת שמנייתה נסחרה בעליות של 14% לאחר סיום המסחר היתה דקרס (DECK), שעדכנה את התחזית השנתית שלה כלפי מעלה. 

כמו-כן, במסגרת עונת הדוחות יעלו היום על הבמה המרכזית שתי ענקיות האנרגיה שברון (CVX) ואקסון מובייל (XOM) ויתנו למשקיעים להבין עד כמה הן פגיעות למחירי הנפט הנמוכים. שתי החברות עלו כבר למעלה מ-25% מהתחתית בחודש אוגוסט ויצטרכו להוכיח שלראלי יש בסיס. על גורלן של חברות אלה ואחרות, במידה ולא תתרחש עליה במחיר הנפט, כתבנו בסקירה "לאן ילכו חברות הנפט".

אירועים כלכליים מרכזיים להיום  (שעון ישראל)

12:00 – אירופה: מדד המחירים לצרכן בגוש היורו (אוקטובר)
14:30 – ארה"ב: הוצאה פרטית (ספטמבר)
14:30 – ארה"ב: הכנסה פרטית (ספטמבר)
16:00 – ארה"ב: מדד אמון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן (אוקטובר)


                         האם הרווחים התייבשו? ממתינים לדוחות חברות האנרגיה