יום נוסף של עליות בוולסטריט. אמש עלו המדדים בכ-1% וכעת נמצא המדד בקרבת התנגדות הממוצעים הנעים, סביב רמת ה-206 של תעודת ה-SPY (העוקבת אחר מדד ה-S&P). אתמול התקבלו נתוני מכירות הבתים הקיימים בארה"ב והם לא היו טובים (ירידה של 10%). היום צפוי להתפרסם נתון חשוב נוסף, הוא הזמנות המוצרים בני הקיימא שיעידו על נכונותם של עסקים להשקיע ולהגדיל את עסקיהם. הנתון צפוי להראות ירידה של 0.7%, בעיקר כתוצאה מירידה בסקטור התחבורה.


בנוסף צפויים להתפרסם נתונים רבים נוספים שעשויים להזיז את המדדים. לפני פתיחת המסחר יתפרסמו נתוני ההכנסה וההוצאה הפרטית, שלמעשה יספרו לנו גם על השינוי ברמת החסכון של האזרח האמריקאי (הוצאה פחות הכנסה). חסכון רב מדי עשוי להעיד גם על ירידה בצמיחה והפעיל לחץ על המדדים. לאחר מכן, במהלך המסחר, יפורסמו נתוני מכירות הבתים החדשים ולסיכום נקנח עם מלאי הנפט שישפיע על הסחורה החלשה ביותר של 2015.

כמו-כן, נזכיר כי ביום חמישי יתקיים המסחר רק עד שעה 20:00 וביום שישי לא יתקיים המסחר כלל. גם ביום שישי שלאחריו, לא יתקיים מסחר לרגל ה-1 בינואר של השנה החדשה.

מניות במוקד

חברת מיקרון (MU) דיווחה אמש לאחר סיום המסחר את תוצאותיה לרבעון השלישי ואיכזבה את המשקיעים. המניה נפלה ב-5% לאחר סיום המסחר, בעיקר לאור הצפי החיובי שחזו לה האנליסטים. החברה אמנם הציגה רווחים גבוהים מהצפוי אך איכזבה ברמת המכירות כאשר סיפקה תחזית לא טובה לרבעון הנוכחי וממשיכה לסבול מהירידה בביקושים למחשבים אישיים, שמביאים לירידת הביקושים לשבבים שלה.

מי שלא איכזבה את המשקיעים היתה נייקי (NKE). יצרנית הנעליים הגיבה בחיוב ובעליות קלות לאחר שהיכתה את תחזית הרווחים. גם ההסכם המדובר עם שחקן הכדורסל לברון ג'יימס - אחד הטובים אם לא הטוב בעולם - מוסיף סנטימנט חיובי למניה שעשויה לשבור היום את שיא כל הזמנים.

עוד מניה שהפתיעה לטובה היא סלג'ין (CELG) שעלתה ב-6% לאחר סיום המסחר לאחר שדיווחה כי תאפשר מכירה בארה"ב של תרופת הדגל שלה נגד סרטן הדם - Revlimid - כשנה לפני תום פקיעת הפטנט שלה, וזאת כחלק מעסקת טיעון הנוגעת לפטנט.

אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

14:00 - ארה"ב: אישורי משכנתאות (דצמבר 18)
15:30 - ארה"ב: הכנסה פרטית (נובמבר)
15:30 - ארה"ב: הוצאה פרטית (נובמבר)
15:30 - ארה"ב: הזמנות מוצרים בני קיימא (נובמבר)
17:00 - ארה"ב: מכירות בתים חדשים (נובמבר)
17:00 - ארה"ב: מדד אמון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן (דצמבר)
17:30- ארה"ב: מלאי נפט גולמי עפ"י משרד האנרגיה (18 בדצמבר)