צוקרברג - היכה את התחזיות (תמונה: רוברט סקובל)
צוקרברג - היכה את התחזיות (תמונה: רוברט סקובל)
התיקון בוול סטריט נמשך. אמש פרסם הבנק הפדרלי בארה"ב את החלטת הריבית, אותה השאיר ברמתה הנוכחית ולא שינה את נוסח הודעתו מחודש דצמבר. בכך בחרו למעשה נגידי הפד לשבת על הגדר ולהמתין להתפתחויות הכלכליות והפוליטיות השונות. החוזים על מדד ה-S&P מגיבים בירידות קלות של כרבע אחוז לפני פתיחת המסחר.

כעת נישאות עיני הסוחרים אל נתוני התעסוקה שיפורסמו מחר בשעה 15:30 (שעון ישראל), כאשר הצפי הוא לגידול של 175 אלף מועסקים בחודש ינואר. פרסום זה יגיע לאחר חודשיים רצופים של אכזבה בנתוני התעסוקה, וכעת משהעלאת הריבית נמצאת בתנופה, אכזבה נוספת עשויה לשלוח את מדדי המניות לירידות נוספות.

בגזרת המקרו, דונלד טראמפ לא עוצר. אתמול נפגש הנשיא האמריקאי עם ראש ממשלת אוסטרליה והודיע על אי נכונותו לקיים את ההסכם מתקופת אובמה, לפיו ארה"ב תקלוט 1,250 פליטים מאוסטרליה.

גם מגמת העליה בסחורות נמשכת. מאז אתמול נרשמו עליות של יותר מ-2% במחיר הנפט בעקבות פרסום מלאי הנפט של משרד האנרגיה האמריקאי. מלאי הנפט אמנם גדל, אך הסיבה לעליות נעוצה בנתונים הממשלתיים לפיהם ירדה תפוקת הנפט בשבוע האחרון.


מניות במוקדשבוע המדווחות הסוער של וול סטריט נמשך. אתמול היה זה תורה של פייסבוק (FB) להכות את צפי האנליסטים ולעלות ב-2% לאחר סיום המסחר, יום אחד לאחר שעשתה זו אפל (AAPL). היום בתום המסחר תעלה ותבוא ענקית המסחר האלקטרוני אמזון (AMZN), ממנה מצפים להפגין תוצאות טובות על רקע ביצועיה בתקופת החגים.

היום לקראת הפתיחה ניתן להצביע על מספר מניות שירכזו עניין רב בקרב הסוחרים. מניות מסקטור הזהב (כמו AU, SGBL ו-HMY) עולות בדקות אלה ביותר מ-5% על רקע עליה מחודשת במחיר הזהב.

מניה מעניינת עבורנו הישראלים היא מלאנוקס (MLNX), שצוללת ב-14% בעקבות פספוס בהכנסה וברווח הנקי.

מניה נוספת שתימצא על הכוונת של סוחרי השורט היום היא שאטרפליי (SFLY). החברה פיספסה את צפי הרווחים והמכירות, הוסיפה תחזית מאכזבת לשנה הבאה ויורדת ב-20%.

מניית סיבאו (CVEO) מנצלת את העליות האחרונות ומבצעת הנפקה גדולה של 20 מיליון מניות. המניה צונחת ב-17% לפני פתיחת המסחר.

מניות נוספות מהסורקים של מערכת GTrade:


עולות:

XGTI ב-19.25%
ETRM ב-9.67%
WFT ב-6.87%

יורדות:

STML ב-26.82%
PHK ב-14.52%
CRUS ב-9.75%

למסחר ב-0.3 סנט למניה, לחץ כאן >>


אירועים כלכליים מרכזיים להיום15:30 - ארה"ב: בקשות ראשוניות לדמי אבטלה (מה-28 בינואר)