יציבות בפתיחת המסחר. החוזים על מדד ה-S&P נסחרים בדקות אלה ללא שינוי ובכך ממשיכים להיסחר בטווח מחירים צר זה השבוע השלישי ברציפות. את מרבית העניין ריכזו אמש דבריו של הנשיא דונלד טראמפ שהודיע כי ייסוג מהסכם הסחר הטרנס-פסיפי הכולל 12 מדינות, ביניהן קנדה, אוסטרליה ויפן. תחילה הגיבו השווקים בירידות שערים, אך בצהרי היום (שעון ניו-יורק) התאוששו וסיימו את יום המסחר בירידות קלות בלבד.

את עיקר העניין ירכזו השבוע נתוני התוצר בארה"ב שיפורסמו ביום שישי לפני פתיחת המסחר (15:30, שעון ישראל). נכון לרגע זה ממתינים האנליסטים לצמיחה בקצב שנתי של 2.2% עבור הרבעון הרביעי של 2016, כאשר ירידה חדה מנתון זה תשיב את הפוקוס להחלטת הריבית של הפדרל רזרב בציפיה לעדכון מתווה העלאת הריבית.

בגזרה האירופאית, סאגת הברקזיט נמשכת. היום בצהריים הודיע בית המשפט העליון בממלכה כי הוא דוחה את ערעור הממשלה והורה לתרזה מיי להעביר את החלטת הברקזיט דרך הפרלמנט, החלטה שצפויה לעכב את התהליך בכמה חודשים לפחות.

מניות במוקדעונת הדוחות מעלה השבוע הילוך ובדקות אלה זזות מספר מניות בחדות לפני פתיחת המסחר. מניה בולטת במיוחד היא BT Group (סימול: BT). החברה מדווחת על מחיקת ערך של 530 מיליון בחטיבה האיטלקית של עסקיה בשל זיוף נתונים וצונחת ב-19%.

מניה נוספת שזזה בחדות היום היא NAK. מניית הזהב שממשיכה את הראלי האדיר מאז בחירתו של טראמפ עולה בכ-13% במהלך המסחר המוקדם על רקע ספקולציות לייתכנותו של פרוייקט Pebble. מכרה הזהב הגדול בעולם זוכה לכותרות רבות בעקבות הרגולציות אותן מעוניין טראמפ להסיר, אך ספק רב אם רפורמות אלה ישפיעו על הפרוייקט. מכרה Pebble אמור לסכן את רבים מדייגי האיזור וההתנגדות להקמתו באלסקה היא משמעותית.

עוד מניה שמזנקת לפני פתיחת המסחר היום היא רזמד (סימול: RMD) לאחר שהיכתה את תחזיות האנליסטים. יצרנית הציוד הרפואי עידכנה את הצפי ל-2017 ותנסה לפרוץ לשיא שנתי חדש.

חברה נוספת שהיכתה את התחזיות באופן ניכר היא עליבבא (BABA) והמניה עולה בדקות אלה בכ-5% לפני פתיחת המסחר. הסיבה לתוצאות המוצלחות היא הגידול במספר משתמשי המובייל שתרמו לצמיחה משמעותית בהכנסות החברה.


מניות נוספות מתוך הסורקים של GTrade:

עולות:
MPSX ב-23.59%
IDXG ב-19.74%
FOLD ב-9.13%


יורדות:
BIOA ב-15.95%
GLOP ב-9.51%
FSM ב-7.22%


אירועים כלכליים מרכזיים להיום:17:00 - ארה"ב: מכירות בתים קיימים (דצמבר)
17:00 - ארה"ב: סקר הפדרל רזרב של ריצ'מונד

למסחר ב-0.3 סנט למניה, לחץ כאן >>