סין. האטה בצריכה הפרטית
סין. האטה בצריכה הפרטית
השווקים דרוכים לקראת הודעת הריבית. היום תחל פגישתם בת היומיים של חברי הועדה המוניטרית כאשר צפי המשקיעים הוא להעלאת ריבית נוספת מחר, אל רמת ה-0.75%-1%. היום יפורסם מדד המחירים ליצרן ומחר יהיה זה מדד המחירים לצרכן, שניהם צפויים לרמוז על לחצי אינפלציה גוברים בכלכלה הגדולה בעולם.

בינתיים בסין, התאוששות נרשמה במספר חלקים מרכזיים של הכלכלה, ביניהם ההשקעות בנכסים קבועים והייצור התעשייתי. עם זאת, נתוני המכירות הקמעונאיות לחודשים ינואר-פברואר היו החלשים ביותר מאז 2003 ובצד זה של הכלכלה ההאטה עדיין מורגשת.

בגזרה הגלובלית, השבוע צפויות להתקיים הבחירות בהולנד, אחת מבין שלוש מדינות מרכזיות בהן יתקיימו בחירות ב-2017. בחירות אלה מתקיימות על רקע המתיחות בינה לבין טורקיה, כאשר ההערכות הן כי אם ינצח מנהיג הימין הקיצוני חירט וילדרס, עלולה הולנד להיות המדינה הבאה שתעזוב את האיחוד.

מניות במוקדמניית VRX צוללת לפני פתיחת המסחר בכ-13% בעקבות עזיבתו של המשקיע ביל אקמן את הדירקטוריון ומכירת יתרת אחזקתו בחברה, בכך למעשה מודה התומך הנלהב ביותר של החברה בטעותו.

מניה שעושה את הכיוון ההפוך ומזנקת ב-25% היום לפני פתיחת המסחר היא MGI. החברה שקיבלה הצעת רכש על מחיר 12.66 דולר למניה מקבלת כעת הצעה טובה יותר מחברת Euronet Worldwide במחיר 15.20 דולר. סוג זה של מאבקים לעיתים טומן בחובו המשך עליית המניה במסגרת מאבקי ההשתלטות והסוחרים יישארו עם האצבע על הדופק.

מניה נוספת שמזנקת לפני הפתיחה היא Ruby Tuesday (סימול: RT). מניית החברה עולה ב-13% על רקע הודעת רשת המסעדות על כך שהיא שוקלת מיזוג או מכירה.

מניות נוספות מתוך הסורקים:

עולות:
מניית ETRM ב-21.39%
מניית BIOC ב-13.01%
מניית GOGL ב-9.68%

יורדות:
מניית PN ב-26.27%
מניית AUPH ב-24.33%
מניית KNDI ב-10.06%

למסחר ב-0.3 סנט למניה - לחצו כאן >>