האם נראה שיא נוסף במכירת אייפונים?
האם נראה שיא נוסף במכירת אייפונים?
הירידות בדולר מתחזקות. המטבע האמריקאי מותקף היום מכמה חזיתות, אחת מהן היא אירופה. לפני שעה קלה פורסמו נתונים כלכליים עבור גוש היורו והציגו עליה באינפלציה, בצמיחה וירידה בשיעור האבטלה. כתוצאה מנתונים אלה מתחזק היורו על רקע סיכויים גוברים לצמצום תכנית ההרחבה הכמותית של הבנק המרכזי של אירופה (ECB).

לירידה בשער הדולר תורם גם הין היפני, שהתחזק הלילה על רקע חוסר המעש מצידו של נגיד הבנק המרכזי של יפן (BOJ), הרוהיקו קורודה. הנגיד היפני לא ביצע שום שינוי בתכנית ההרחבה הכמותית הנוכחית ובכך תרם להנחה כי מעשיו מונעים מחשש לעימות עם טראמפ ומדיניותו הפרוטקציוניסטית.

בעקבות התחזקותו של הין היפני נרשמו ירידות חדות במדד הניקיי (1.7%-), שעלה כזכור ב-25% תוך שנה בלבד. ירידות אלה היוו המשך ישיר לתיקון דומה במדדים האמריקאיים, בייחוד מדד הראסל שצנח ב-1.4%.

גם הסחורות מושפעות מהירידה בשער הדולר, כאשר על רקע שבירתו של אינדקס הדולר את רמת ה-100 עולה הזהב ופורץ את רמת ה-1,200 דולר לאונקיה.

מניות במוקדיום תנודתי ומעניין צפוי לסוחרים בוול סטריט. מניית אנדר-ארמור (UAA) קורסת ב-27% על רקע פספוס צפי הרווחים והתפטרותו של סמנכ"ל הכספים של החברה צי'פ מולוי. כעת נסחרת המניה בשפל של 3 שנים.

חברה נוספת שנופלת לפני פתיחת המסחר היא רודראנר (RRTS). החברה הודיעה כי דוחותיה האחרונים היו שגויים וכי על המשקיעים לא להסתמך עליהם. הודעה זו מייצרת חוסר וודאות רב ומביאה לצניחה של 27% במחיר המניה.

מניה שמזנקת בחדות לפני פתיחת המסחר היא DRYS (ב-37%+) על רקע הנפקת מניותיה במחיר של 6.30 דולר למניה לחברת Kalani Investments (שעל פי ההערכות ככל הנראה כבר מכרה מניות אלה לספקולנטים בשוק).

היום לאחר סיום המסחר יהיה זה תורה של ענקית הטכנולוגיה אפל (AAPL) לדווח את תוצאותיה. החברה תנסה להתעלות מעל הרבעון דאשתקד, שהציג שיא במכירת אייפונים, לאחריו הגיעו שלושה רבעונים מאכזבים. בחודש אוקטובר האחרון הודיע טים קוק כי החברה בדרך לחזור לצמיחה וכי הוא חיובי מאוד בנוגע למכירות האייפון 7 וה-7 פלוס, כעת הזמן להוכיח זאת.


מניות נוספות מהסורקים של מערכת GTrade:

עולות:

SINO ב-15.25%
AEZS ב-13.46%
ATRS ב-13.58%

יורדות:

SDRL ב-15.25%
TEVA ב-9.23%
IDTI ב-6.85%


למסחר ב-0.3 סנט למניה, לחץ כאן >>


אירועים כלכליים מרכזיים להיום14:00 - ארה"ב : מדד מחירי הבתים Case-Shiller
17:00 - ארה"ב: מדד אמון הצרכנים