נתוני מאקרו שהתפרסמו הלילה שלחו את השווקים באסיה לעוד יום מסחר תנודתי שהסתיים במגמה מעורבת. יפן עדכנה את נתון התוצר לרבעון השני שירד מצמיחה של 1.6% ל-1.2% בלבד, בעוד סין פרסמה מאזן מסחרי חיובי של כ-60 מיליארד דולר, גבוה מהצפי ל-48 מיליארד, זאת בעיקר בשל ירידה מתונה מהמצופה בצד הייצוא.

בימים האחרונים עלתה סין לכותרות בנושא חשוב נוסף: נפילה פתאומית של יתרות המט"ח שלה בכ-100 מיליארד דולר בחודש אוגוסט, הירידה החודשית הגדולה ביותר שנרשמה עד כה. ההשערות הן כי הסיבה לירידה נבעה מהצורך של הממשל הסיני למנוע פיחות מהיר מדי של היואן, מה שהביא למכירת יתרות המט"ח וקניה של יואן.

החשש במערכת הפיננסית הוא מכך שיתרות המט"ח של הבנק המרכזי מורכבות בחלקן הגדול מאג"ח ממשלתיות של ארה"ב (כ-1.2 טריליון). אם תהליך המכירה יתמשך הדבר עשוי להביא לעליה בתשואות האג"ח הארוכות של ארה"ב. פירוש הדבר הוא שבעוד התקשורת מתמקדת בסיכונים מהעלאת הריבית הקצרה המתוכננת של ג'נט ילן החודש (בכ-0.25%), הסכנה עבורה עשויה להגיע דווקא מכיוונה של הריבית הארוכה שבה הבנק המרכזי אינו שולט.

במצב שכזה תהיינה רק שתי התפתחויות עיקריות שיוכלו למנוע את עלייתן המהירה של הריביות הארוכות: האחת היא מעבר של משקיעים מאפיקים "מסוכנים" (מניות ואג"ח חברות) לאפיקים "סולידיים" (אג"ח ממשלתיות) שעשויים להוביל לירידה בשוק המניות, והשניה היא התערבות ישירה של ה-Fed בשוק האג"ח הארוכות, או במילים אחרות... תכנית הקלה כמותית נוספת.

נתון מעניין נוסף להיום צפוי להגיע מכיוונה של אירופה, כאשר ב-12:00 (שעון ישראל) יעקבו השווקים אחר נתוני התוצר לרבעון השני בגוש היורו שעשויים לשפוך אור על הצלחת תכנית הרכישות של דראגי, זאת בעיקר לאור החולשה האסייתית הגוברת ודבריו בשבוע שעבר שרמזו לאפשרות הרחבת תכנית ההקלה הנוכחית.


חברות מרכזיות מדווחות:

3 חברות עשויות לסקרן את הסוחרים היום בתום המסחר:
חברת Pacific Sunwear (סימול:PSUN) תנסה להתאושש מהקריסה של החודשים האחרונים, לאחר שצנחה ב-80% תוך חצי שנה בלבד.

לעומתה, מניית Dave & Buster's (סימול:PLAY) נמצאת במגמת עליה ממושכת עם למעלה מ-100% תשואה בשנה האחרונה. הצפי הוא לרווח של 0.22 סנט למניה והכנסות של כ-$203 מיליון דולר.

גם Men's Wearhouse (סימול:MW) תדווח לאחר המסחר עם צפי לרווח של $1.05 למניה על הכנסות של כ-947 מיליון דולר, כמעט כפול מזה שהשיגה ברבעון הקודם.


סקירה יומית וללסטריט