הבנק הסיני לעזרת השווקים
הבנק הסיני לעזרת השווקים
החוזים על מדד ה-S&P המשיכו הבוקר את הירידות שנרשמו ביום שישי, עד שבשעה 12:00 הודיע הבנק המרכזי של סין על הורדת דרישת הרזרבה הבנקאית בכחצי אחוז. המהלך מאפשר לבנקים הסינים להגדיל את כמות האשראי המוזרם לשוק, ועל כן הובילה ההודעה לעליות במדדים הראשיים, אשר מחקו חלק ניכר מהירידות.

הודעה זו של הבנק הסיני מגיעה לאחר סגירה אדומה נוספת של בורסת שנגחאי הבוקר, בהמשך לסגירה האדומה של וול סטריט ביום שישי. מדדי הדאו ג'ונס וה-S&P סגרו את יום שישי בירידות קלות של כ-0.3% ו-0.2% בהתאמה, בעוד הנאסדק נסחר בעליות של כ-0.2%. היה זה השבוע השני ברציפות בהם סיימו המדדים המובילים את השבוע בעליות. הנאסדק טיפס ב-1.9% במהלך השבוע, הדאו ג'ונס ב-1.5% וה-S&P ב-1.6%.

יום המסחר אופיין בתנודתיות בתגובה למידע הכלכלי, החיובי בעיקרו, שפורסם בארה"ב. הנתונים שפורסמו אמנם הצביעו על סיכוי קטן יותר למיתון בארה"ב, אך העלו מחדש את החששות מפני העלאת הריבית של הבנק הפרדלי. ההכנסה וההוצאה הפרטית עלו בכחצי אחוז, נתון גבוה מתחזיות הכלכלנים. גם התוצר עלה ב-1% לעומת ההערכה הראשונית של 0.7%, ואוניברסיטת מישיגן שיחררה את נתון סנטימנט הצרכנים שהצביע על עליה בבטחון הצרכן האמריקאי.

בגזרת הסחורות, הזהב ירד ב-9.5 דולר אל רמת ה-1226 דולר לאונקיה, אך השיב הבוקר את כל הירידות לאור החולשה בשווקים. מחיר הנפט, לעומתו, סיים את יום שישי במחיר 32.78 דולר ונסחר ביציבות גם בדקות אלה. בגזרת המטבעות היה הדולר הכוכב המרכזי, עם עליה מול רוב המטבעות המובילים - היורו, הין היפני, הפרנק השווייצרי והדולר האוסטרלי. גם תשואת האגח"ים עלתה ביום שישי, כאשר אג"ח 30 שנה סיים את יום המסחר בתשואה של 2.64% ואג"ח 10 שנים נסחר ב-1.76%.

מניות במוקד

מניית JCP זינקה במהלך יום שישי לאחר פרסום הדוחות בהן הודיעה על ציפיה לגידול במכירות של 3-4 אחוז במהלך 2016. חברת הקמעונאות זינקה בכ-15% ומתקרבת אל רמת ה-10 דולר למניה אותה נכשלה לפרוץ במהלך חודש אוקטובר האחרון. המניה צפויה להתקשות לעבור רמה זו בנסיון הראשון.

חברה נוספת שעלתה בחדות ביום שישי ונעצרה גם היא ע"י המוכרים ברמה קריטית היא הרבלייף (HLF). החברה היכתה את תחזית הרווח ב-25% ואת תחזית ההכנסות בכ-4%, וכעת נסחרת קרוב לרמות השיא שנרשמו באוגוסט האחרון.

מי שפשוט קרסה במהלך יום שישי, ובמחזור של 7 מיליון מניות, היתה חברת הרסקו (HSC). שדיווחה על רווחיה לפני תחילת המסחר. החברה דיווחה על הפסד של 7 מיליון דולר ברבעון הרביעי של 2015, והכנסות נמוכות בכ-20% מבשנה שעברה. בנוסף, תחזית החברה ל-2016 היא כעת ל-80-100 מיליון דולר ברווח תפעולי לעומת 135 מיליון ב-2015.

למסחר במניות דרך ג'נרל טרייד, מלאו את הפרטים בטופס שמשמאל >>
חברות מדווחות לפני ואחרי המסחר:


אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

15:30 - אירופה: מדד המחירים לצרכן בגוש היורו (פברואר)
16:45 - ארה"ב: מדד מנהלי הרכש של שיקאגו (פברואר)
17:00 - ארה"ב: חוזים לרכישת בתים בארה"ב (ינואר)