מלאי הנפט. ממשיכים לגדול
מלאי הנפט. ממשיכים לגדול
אמש נרשמה התאוששות במניות וול סטריט לאחר שמדד ה-S&P התגבר על ירידות של כ- 1.6 אחוז וסיים את היום בתשואה חיובית. את העליות הובילו מניות הכריה והטכנולוגיה, שתרמו לסגירה חיובית של כ-0.9% במדד הנאסדק. נכסי מפלט כמו האג"חים והזהב רשמו ירידות בעקבות מעבר של משקיעים אל האפיק המנייתי, ותשואת אג"ח 10 שנים של ממשלת ארה"ב עלתה לרמת ה-1.75%.

העליות במדדים המובילים בוול סטריט נעצרה כבר ביום שלישי השבוע בעקבות חששות מקצב הצמיחה וממצבם של הבנקים, וגרמה לעצירה במומנטום של המניות המובילות. נכון לימים אלה רושם ה-S&P תשואה שלילית של 0.5% בחודש פברואר, בדרכו לחודש אדום שלישי ברציפות. זהו כעת רצף הירידות הארוך ביותר מאז שנת 2011, ואחראי לירידות 9.5% במדד מאז השיא שנרשם בחודש מאי האחרון. אתמול היתה זו גם הפעם השניה השנה בה מחק מדד ה-S&P ירידה של יותר מאחוז וחצי. הפעם הקודמת התרחשה ב-3 בפברואר, וקדמה לירידה של 3.2% במדד בשבוע שלאחר מכן.

אתמול פורסם גם נתון מלאי הדלק של רשות ה-EIA בארה"ב, שהצביע על ירידה של 2.24 מיליון חביות ועומד כעת על 256.5 מיליון חביות. הסיבה העיקרית לביקוש הגובר הוא מחירי הדלק שנמצאים ברמתם הנמוכה זה 7 שנים. עם זאת, מלאי הנפט הגולמי דווקא רשם עליה של 3.5 מיליון חביות ונמצא ברמתו הגבוהה זה 86 שנה, כ- 507 מיליון חביות.

נתונים אלה תרמו ליציבות במחיר הנפט שסיים את יום המסחר במחיר של כ-32 דולר לחבית, כמו גם להתאוששות המניות מהירידה החדה של הימים האחרונים. לתנודתיות שנרשמה בעת האחרונה במחירי הזהב השחור אחראי בין השאר החשש כי ההאטה בסין תתפוס מקום מרכזי במתהליכים הכלכליים של 2016, וכמו-כן תאלץ את הבנקים המרכזיים להתערב בשווקים במטרה להגן על הכלכלות.

בנוסף, אתמול פרסמה חברת Markit את מדד מנהלי הרכש למגזר השירותים בארה"ב, שהצביע על הנתון החלש ביותר מאז 2013. גם מכירות הבתים החדשים הפגינו חולשה כאשר רשמו ירידה גבוהה מהצפוי. דוחות אלה העלו ספקות בנוגע לחוסנם של מגזרים אלה של הכלכלה הגדולה בעולם, אשר נחשבים לחסינים יותר מהסקטור התעשייתי למחירי האנרגיה הנמוכים.

בגזרת המאקרו, הלילה נרשמה ירידה חדה של כ-6% בבורסת שנגחאי, שמביאה אותה אל סף השפל האחרון מחודש ינואר. ירידות אלה  מתרחשות יום אחד בלבד לפני פגישת ה-G20 שתתקיים בבייג'ין, כאשר ההאטה המתמשכת בכלכלה השניה הגדולה בעולם ממשיכה לתת את אותותיה גם אצל שכנותיה. יוצאת דופן למגמה הכללית היתה טוקיו, שדווקא טיפסה בכ-1.6% בעקבות חולשת הין הפני.

מניות במוקד

הלילה לאחר סיום המסחר נעו בחדות מספר רב של מניות והן צפויות להימצא במוקד העניין גם היום. מניית Restoration Hardware (סימבול: RH) צנחה ב-18% בעקבות הודעה על צפי מכירות נמוך ממה שציפו האנליסטים לרבעון הראשון של 2016. מניה נוספת שקרסה אמש לאחר סיום המסחר היתה בנקרייט (RATE), שנפלה בכמעט 30% בעקבות פספוס הרווחים כתוצאה מהתחרות הגוברת מגוגל.

שתי מניות נוספות שירדו באופן קצת פחות חד היו IMAX, שירדה ב-7%, ו-וויליאמס סונומה (WSM) שנסוגה באחוז זהה, שתיהן בעקבות פספוס הרווחים. שתי חברות שדווקא עלו לאחר סיום המסחר הן Salesforce (סימבול: CRM), שעלתה ב-8% לאחר שהציגה הכנסות של 1.81 מיליארד דולר, ו-Diamond Resorts (סימבול: DRII), שזינקה בלא פחות מ-22% לאחר שלמעשה רמזו על אפשרות למכירת החברה.

למסחר במניות דרך ג'נרל טרייד, מלאו את הפרטים בטופס שמשמאל >>חברות מדווחות לפני ואחרי המסחר:
(לחצו להגדלה)

אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

15:30 - ארה"ב: בקשות ראשוניות לדמי אבטלה (מה-20 בפברואר)
17:00 - ארה"ב: הזמנות מוצרים בני-קיימא (ינואר)