פגישת ה-G20 יוצאת לדרך
פגישת ה-G20 יוצאת לדרך
אתמול רשמו המדדים המובילים בארה"ב יום ירוק שני ברציפות. עליית השווקים נתמכה ברוח גבית מצידן של בורסות אירופה, תוך שהם מתעלמים מירידות של למעלה מ-6% בבורסת שנגחאי במהלך הלילה. מדד הדאו-ג'ונס עלה ב-1.3%, ה-S&P רשם עליות של 1.1% והנאסדק הוסיף 0.9%. תחילת יום המסחר התאפיינה בחוסר החלטיות מצידם של הסוחרים, אך בחלקו השני של היום החלו מניות וול-סטריט לטפס וסיימו את היום בסגירה חיובית.

מחיר הנפט, כמו גם חברות האנרגיה, רשמו יום חיובי לאחר ששר הנפט בונצואלה הודיע בראיון טלוויזיוני מתוקשר כי המדינה תקיים פגישה משותפת עם רוסיה, ערב הסעודית וקטאר, במטרה לייצב את שוק הנפט. מניות האנרגיה, כמו גם שוק המניות הכללי, עלו לאחרונה על רקע תקווה לקיצוץ תפוקת הנפט, אך שבו לרדת לאחר שתקוות אלה נשללו ע"י מנהיגי המדינות המפיקות.

אתמול פורסם השינוי בהזמנות מוצרים בני-קיימא בארה"ב שאותת על התייצבות בגזרה זו. הנתון היה הגבוה ביותר מאז אמצע השנה שעברה, והצביע על גידול של 4.9% במהלך חודש ינואר, ו-1.8% בניכוי הוצאות תעבורה. פרסום פחות חיובי שדווח אתמול היה זה של עליה במספר האמריקאים המגישים בקשות לדמי אבטלה, אם כי נתון זה מגיע לאחר שפל של 3 חודשים.

כמו-כן צפויים להתרחש היום שני מאורעות חשובים שעשויים לגרום לתנודתיות במדדים. הראשון הוא פגישת מדינות ה-G20 בשנגחאי, אירוע בן יומיים שיספק כותרות שעשויות להשפיע על השווקים. האירוע החשוב הנוסף שעומד במרכז היום הוא עדכון נתוני התוצר האמריקאי לרבעון האחרון של 2015, שיפורסם ב-15:30 (שעון ישראל), ממנו מצפים להראות צמיחה של 0.4%, לעומת 0.7% כפי שהתקבל בפרסום הראשוני. נתונים נוספים שיפורסמו היום אחר הצהריים הם נתוני ההכנסה וההוצאה הפרטית בארה"ב ומדד אמון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן.

מניות במוקד

עונת הדוחות ממשיכה לספק כותרות. אמש היתה זו חברת "שומרי משקל" (WTW) הזכורה לסוחרים רבים. מניית החברה, שקודמה בתקשורת בשל מעורבותה של אופרה ווינפרי כמשקיעה בחברה, צנחה אמש ביותר מ-20% לאחר סיום המסחר בעקבות הודעתה על ירידה במכירות ברבעון הרביעי וקיטון של 4.8% במספר המנויים הפעילים.

חברת פאלו אלטו נטוורקס (PANW) רשמה עליות של כמעט 5% אמש לאחר סיום המסחר, כאשר כבר במהלך יום המסחר זינקה ב-10% בעקבות פרסום דוחותיה מוקדם מהצפוי - כחצי שעה לפני סיום המסחר. החברה רשמה ביצועים יפים בעקבות הביקוש הגובר של ממשלות להגנה מפני מתקפות סייבר.

חברת סן-אדיסון (SUNE) זינקה אמש גם היא לאחר המסחר בכ-30%, זאת לאחר דיווחים בתקשורת על זכיה של החברה בתביעה שהוגשה נגדה ע"י קרן אפלוסה של המשקיע דייויד טפר, נגד רצונה לרכוש את חברת ויוינט. הסנטימנט כלפי החברה הסולארית עדיין נמצא בשפל של כל הזמנים, כאשר מנייתה נסחרת מעט מעל רמת ה-2 דולר, ירידה של יותר מ-90% מאז השיא שרשמה בחודש יוני האחרון.

חברות מדווחות לפני ואחרי המסחר: 
אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

15:30 - ארה"ב: עדכון נתוני התוצר (רבעון רביעי)
17:00 - ארה"ב: הכנסה אישית וצריכה פרטית (ינואר)
17:00 - ארה"ב: מדד אמון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן (פברואר)