החוזים על מדד ה-S&P נסחרים בשעות אלה בעליות על רקע נתונים כלכליים חלשים מסין. נתונים אלה מחזקים את ההערכה כי תתכן התערבות מוניטרית מצידו של הבנק המרכזי, וכן לעליית מחירי המניות בכלכלה השניה בגודלה בעולם.

אמש נסוגו המדדים הראשיים בוול סטריט ביום מסחר שהחל חיובי, אך התחלף לאדום ככל שהתקרב לסיום המסחר. מדדי הדאו ג'ונס והנאסדק ירדו ב-0.7% ומדד ה-S&P השיל 0.8%, ירידות אלה התרחשו למרות העליה במחיר הנפט, שלאחרונה נע בקורלציה חיובית עם שוק המניות.

המשקיעים הגיבו לכמה חדשות כלכליות לא טובות שהגבירו את החשש מצידם לייתכנותה של האטה כלכלית. התאחדות סוכני הנדל"ן דיווחה כי חלה ירידה של 2.5% במספר הבתים העומדים למכירה במהלך חודש ינואר, זאת לאחר עליה של כמעט 1% בדצמבר. בנוסף, מדד מנהלי הרכש של שיקאגו נפל בחדות מקריאה של 52.9 בדצמבר לרמת ה- 47.6 בינואר.

בזירה הגיאו-פוליטית, כדאי לזכור כי לאחרונה הסתיימה פגישת מדינות ה-G20. בפגישה שנערכה בשנגחאי הביעו שרי האוצר והבנקאים המרכזיים את נכונותם לנקוט בפעולות מנע כנגד כל סימן להאטה שיתקבל, וזאת לאור רמת הצמיחה הגלובלית המאכזבת, שנמצאת ברמתה הנמוכה ביותר בשנתיים האחרונות. עם זאת, רובם הבטיחו שלא לנקוט במדיניות של פיחות מטבעות לצורך השגת יעדים אלה, מה שמטיל ספק ביכולתם לעמוד ביעדים אותם הציבו.

הסחורות הגיבו אתמול בעליות קלות בלבד. הזהב הוסיף 8 דולר וסגר את יום המסחר במחיר של 1,235 דולר לאונקיה, מחיר הנפט עלה גם הוא כאמור, וסיים את יום המסחר במחיר של 33.82 דולר לחבית והחוזים על הנחושת נותרו ללא שינוי (2.13 דולר לפאונד).

בגזרת המטבעות נרשמה התחזקות בערכו של הדולר מול היורו והפרנק השווייצרי, אך לא מול הין היפני, הדולר האוסטרלי והליש"ט. בסה"כ רשם אינדקס הדולר עליה של 0.2% בסיכום היומי. בצד האג"חים, ירידות קלות של 0.03% נרשמו בתשואות של אג"ח 10 ו-30 שנה של ארה"ב לרמות ה-1.73% ו-2.61% בהתאמה.

מניות במוקד

מצעד החברות המדווחות לא עוצר. אמש לאחר סיום המסחר דיווחה את תוצאותיה חברת אנקור (ANAC) שהציגה הפסד רבעוני של 43 סנט למניה, לעומת צפי ל-14 סנט למניה. מניית החברה ירדה ב-6% לאחר סיום המסחר וכבר נסחרת ברמה הנמוכה ב-60% מהשיא אותו רשמה ב-2015.

חברת Diplomat Pharmacy (סימבול: DPLO) צנחה אמש ב-22% לאחר המסחר. דוחות החברה אמנם תאמו את צפי הכלכלנים, אך התחזית ל-2016 היה חלשה מהצפוי.

גם חברות משאבי הטבע ממשיכות לרכז עניין, ואמש היתה זו חברת אינטרפיד (IPI) שקרסה ב-55%, הירידה הגדולה ביותר בוול סטריט אתמול. החברה פתחה את יום המסחר לאחר שדיווחה על תוצאותיה לרבעון הרביעי של 2015 בו רשמה הכנסות של 42 מיליון דולר בלבד, לעומת צפי ליותר מ-60 מיליון.

למסחר במניות דרך ג'נרל טרייד, מלאו את הפרטים בטופס שמשמאל >>


חברות מדווחות לפני ואחרי המסחר:
(לחצו להגדלה)

אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

12:00 - אירופה: שיעור האבטלה בגוש היורו (ינואר)
17:00 - ארה"ב: הוצאות בענף הבניה (ינואר)
17:00 - ארה"ב: סקר הייצור של ה-ISM (פברואר)