היום ישובו סוחרי וול סטריט אל המסכים לאחר עוד בוקר של ירידות באסיה. תהיה זו ההזדמנות האחרונה עבורם להיכנס או לצאת או מפוזיציות לפני הודעת הריבית של מאריו דראגי, שתפורסם מחר לפני פתיחת המסחר ועשויה להזיז את המדדים בחדות. הודעה זו תהיה אחת מתוך מספר גדול של אירועים שיניעו את השווקים בשבוע וחצי הקרובים, הראשי מביניהם הוא הודעת הריבית של הפדרל רזרב שתתפרסם בשבוע הבא.

אמש הסתיים יום המסחר בירידות שערים. היו אלה הירידות הראשונות לאחר 5 ימי מסחר חיוביים רצופים עבור המדדים הראשיים, כאשר הסיבה העיקרית לירידות היתה כמובן סין, בה נתוני הסחר שנחשפו הציגו חולשה אמיתית בכלכלה הגלובלית. הירידות, אותן הובילו מניות האנרגיה, התחזקו במהלך החצי השני של יום המסחר. הדאו ג'ונס רשם ירידות של 0.6%, ה-S&P ירד 1.1% והנאסדק ירד בכ-1.3%.

הירידה בנתוני הסחר הסיני רומזת על האטה מתמשכת לא רק בסין אלא גם במדינות רבות אחרות בעולם, וזאת בשל היותה של סין היצואנית הגדולה בעולם. הירידה בייבוא היא משמעותית בעיקר עבור מוצרי השקעה כגון נחושת, נפט, ברזל ומתכות בסיסיות אחרות.

הסחורות הגיבו לחדשות הסיניות ביום אדום במיוחד. הנפט רשם ירידות של 4.6%, הנחושת רשמה ירידה של 2.6% והזהב ירד בכ-0.5% אל רמת ה-1,262 דולר לאונקיה. הירידה בסחורות לוותה בהתחזקות של הדולר אל מול רוב המטבעות פרט לין היפני, שממשיך לנוע בקורלציה חיובית לשוק המניות הכללי. הדולר הקנדי ירד בכ-1% מול הדולר האמריקאי והאוסטרלי ירד ב-0.4%.

מניות במוקד

פחות משעה נותרה לפתיחת המסחר ומספר רב מניות נעות בחדות. מניית אקספרס (EXPR) עולה ביותר מ-6% לאחר שהיכתה את תחזיות האנליסטים עם רווח של 67 סנט למניה (הצפי עמד על 65 סנט). הסוחרים שמים דגש רב על מנעד הרווחים המשופר של החברה ומעלים אותה לפני הפתיחה.

מניית YELP לעומתה יורדת בכ-5% לפני פתיחת המסחר בעקבות הורדת דירוג של בנק UBS, מ"נייטראלי" ל"מכירה". הבנק הסביר כי החברה מתקשה להדביק את תוצאות מתחרותיה בכל הקשור לצמיחה, חדשנות והשקעה בטכנולוגיות.

מניה נוספת שמגיבה לשינוי דירוג של בנק UBS היא זו של גרופון (GRPN). המניה שאיבדה כבר 90% משוויה מאז הנפקתה שבה לחיים לאחרונה וזינקה בכ-100% תוך מספר ימים. כעת מגיבה המניה בירידות בעקבות הורדת הדירוג מ"נייטראלי" ל"מכירה".

כמו-כן ממשיכות מניות האנרגיה לייצר הזדמנויות עבור הסוחרים. מניית ERII עולה בכ-17% לפני פתיחת המסחר, מניית BUFF בכ- 15% ו-DNR ב-10%. מבין היורדות ניתן למצוא את AZUR, DNR ו-AKS, כולן רושמות ירידו של קצת יותר מ-10% לפני פתיחת המסחר.

חברות מרכזיות מדווחות לפני ואחרי המסחר:אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)


14:00 - ארה"ב: אישורי משכנתאות של ה-MBA (מה-4 במרץ)
17:00 - ארה"ב: מלאים סיטונאיים (ינואר)
17:30 - ארה"ב: מלאי נפט גולמי (מה-4 במרץ)