כל העיניים נשואות לדראגי
כל העיניים נשואות לדראגי
יום מסחר יוצא דופן מצפה לסוחרים. בשעה זו מתחילה מסיבת העיתונאים של מריו דראגי אחרי הודעה דרמטית ששלח לשווקים. נגיד הבנק המרכזי של גוש היורו בחר להגדיל את תכנית ההרחבה הכמותית ב-33% ולקנות 80 מיליארד דולר. אם זה לא מספיק, הודיע הנגיד האיטלקי כי יחל לרכוש גם אג"ח חברות, וכמו-כן, יוריד את הריבית על פקדונות היום של הבנקים לרמת ה-0.40%-. הודעתו של דראגי הביאה לעליה חדה בכל המדדים הראשיים של וולסטריט, כאשר החוזים על מדד ה-S&P נסחרים כעת בעליות של כמעט אחוז בהשוואה לסגירה מאתמול. 

הודעתו של מריו דראגי מגיעה לאחר ירידה נוספת של 2% בבורסת שנגחאי, שכעת נסחרת קרוב לשפל של 4 שנים. הסיבה המרכזית לירידות היא נתוני האינפלציה הסינית שפורסמו הבוקר בסין והציגו אינפלציה גבוהה בהרבה מהצפוי. מדד המחירים עלה בקצב שנתי של 2.3% לעומת 1.8% לו ציפו הכלכלים. ככל שתימשך מגמת העליה באינפלציה הסינית, כך צפוי הבנק המרכזי של סין להתקשות בהמשך מדיניותו המרחיבה ופיחות היואן ולהסתכן במשבר דפלאציוני של ממש.

ההמתנה לנאומו המיוחל של דראגי השפיעה אמש על השווקים, והביאה את מדד ה-S&P לסיים את יום המסחר ללא שינוי משמעותי ובמחזורי מסחר נמוכים מהממוצע. מדד הנאסדק עלה ב-0.5% ומדד הדאו ג'ונס רשם עליה של 0.2%, כאשר התאוששות מסויימת נרשמה במניות האנרגיה בעקבות עליית מחירי הנפט.

מחיר הנפט היה זה שהוביל אתמול את העליה בסחורות התעשייתיות , לאחר שמחק את רוב הנפילות מיום שלישי. הזהב השחור רשם עליה של 1.70 דולר לרמת ה-38.20 דולר לחבית, הנחושת עלתה בכ-2.23 דולר לפאונד והזהב ירד באופן חד למדי אל רמת ה-1,254 דולר לאונקיה.

הדולר עלה אתמול אל מול הפרנק השווייצרי והין היפני אך נותר ללא שינוי מול היורו והליש"ט. המטבע ירד אל מול הדולרים הקנדי והאוסטרלי ובסה"כ נותר אינדקס הדולר כמעט ללא שינוי. אג"ח ארה"ב ל-30 שנה רשמו עליות קלות אל רמת ה-2.67% והתשואה על אג"ח 10-שנים עלתה ב-5 מאיות ל-1.88%.

מניות במוקד

פחות משעה לפתיחת המסחר וכבר ניתן להצביע על מספר רב של מניות שמגיבות בחדות לפרסומים אודותיהן. מניית BOX מזנקת ב-15% בעקבות הכנסות טובות מהצפוי, ובעיקר - תחזית אופטימית ל-2016 בה היא צופה עליה של 30% בהכנסות.

מניית Dollar General (סימבול: DG) עולה גם היא (5%+) בעקבות דוחות טובים מהמצופה. החברה הודיעה על רווח של 1.3 דולר למניה וגם הרשימה בצד ההכנסות. כמו-כן הודיעה החברה על העלאת הדיבידנד ל-25 סנט למניה.

חברה נוספת שעשויה להימצא במרכז העניינים היום היא Party City (סימבול: PRTY) שעולה ב-5%, גם היא בעקבות תחזית חיובית לשנה הקרובה. החברה צופה גידול במכירות וקיצוץ בעלויות, שצפויים לשפר את מנעד הרווחים שלה.

מי שפחות שמחים לפתוח את היום הם משקיעיה של Canadian Solar (סימבול: SCIQ), שמנייתה יורדת ב-8%. החברה אמנם הפגינה תוצאות חיוביות, אך נתנה תחזית חלשה לשנה הנוכחית ונסחרת בתשואה שנתית שלילית של כ-30%.

מניות נוספות מהסורקים של ג'נרל טרייד

עולות: AMDA ב-35%, OCN ב-15% ו-CBPO ב-12%. 
יורדות: OME יורדת ב-22%, FCEL ב-12% ו-BBSI ב-10%. 

למסחר בכל המניות דרך ג'נרל טרייד, מלאו את הפרטים בטופס שמשמאל >>


חברות מרכזיות מדווחות לפני ואחרי המסחר:


אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

14:45 - אירופה:
החלטת הריבית של ה-ECB
15:30- אירופה: מסיבת העיתונאים של מריו דראגי
15:30 - ארה"ב: בקשות ראשוניות לדמי אבטלה (מה-5 במרץ)
21:00 - ארה"ב: הצהרת תקציב חודשית