גולדמן סאקס. הוביל את הבנקים למטה
גולדמן סאקס. הוביל את הבנקים למטה
ירידות ניכרו אתמול בכל המדדים הראשיים של וול סטריט. ה-S&P ירד ב-1.2%, הדאו ג'ונס בכ-1%, מדד הנאסדק ירד ב-1.5% וכך גם הראסל. המניות שהציגו את החולשה המשמעותית ביותר היו מניות הבנקים והטכנולוגיה. בין מניות אלה ניתן למנות את ווריזון (VZ) וגולדמן סאקס (GS), כמו גם את צ'ארלס שווב (SCHW) ואיביי (EBAY).

לירידות ביום המסחר קדמו דבריהם של מספר בכירים במערכת הפיננסית, ביניהם יו"ר קרן המטבע כריסטין לגארד, שאמרה כי בכוונת הקרן לעדכן את תחזית הצמיחה ל-2016 כלפי מטה בהתאם להאטה בפעילות הכלכלית הגלובלית. אליה הצטרף מאריו דראגי, נגיד הבנק המרכזי האירופי, שבנאומו אתמול הודיע כי אינו שולל תמריצים נוספים, אך גם אינו חושב שיש ביכולתו להניע את הכלכלה האירופאית ללא עזרתן של הממשלות (תמריצים פיסקאליים).

במהלך הלילה התראיינה ג'נט ילן בניו יורק בנוגע למצב הכלכלה העולמית, ובשיחתה אמרה כי להערכתה הכלכלה האמריקאית איתנה מספיק בשביל לספוג את העלאת הריבית הצפויה. עם זאת, יו"ר הפדרל רזרב הסבירה כי תעשה זאת באופן שקול ומדורג, ובעקבות כך הניחו השחקנים כי לא תתקיים העלאת ריבית נוספת במהלך החודשים הקרובים. התוצאה של דבריה של ילן היתה עליה ניכרת במחירי החוזים על המדדים הראשיים בוול סטריט, כאשר בדקות אלה עולים החוזים בכ-0.6% עוד לפני פתיחת המסחר.

חברות מרכזיות מדווחות לפני ואחרי המסחר:
(לחצו הגדלה)

למסחר בכל המניות דרך ג'נרל טרייד, מלאו את הפרטים בטופס שמשמאל >>


אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

ארה"ב - 17:00: מכירות קמעונאיות (פברואר)
ארה"ב - 20:00 : ספירת אסדות הקידוח של Baker Hughes