דראגי. ינסה להרגיע את השווקים
דראגי. ינסה להרגיע את השווקים
הפתעה גדולה מצידה של סין שולחת את החוזים על המדדים הראשיים לירידות. הלילה דיווחה סין על נפילה שנתית של 25% בייצוא, הנפילה השלישית בגודלה מאז פתיחת השוק הסיני למערב וכמעט כפולה מהצפי (14.5%). גם הייבוא רשם נפילה גדולה של 13.8%, מעל הצפי ל-12%, ובסה"כ דיווחה סין על מאזן מסחרי של 32 מיליארד דולר בלבד, לעומת צפי לכ-50 מיליארד.

ירידה בנתוני הסחר הסיני רומזים על האטה מתמשכת לא רק בסין אלא גם במדינות רבות אחרות בעולם, וזאת בשל היותה של סין היצואנית הגדולה בעולם. הירידה בייבוא היא משמעותית בעיקר עבור מוצרי השקעה כגון נחושת, נפט, ברזל ומתכות בסיסיות אחרות, שבדקות אלה נסחרות גם הן בירידות. נתונים אלה משיבים אל הכותרות את שאלת העלאת הריבית בארה"ב, שההחלטה לגביה צפויה להתקבל במהלך השבוע הבא. 

בניגוד לתנודתיות של היום, אתמול היה זה יום רגוע בוול סטריט. משקיעים רבים עדיין נמצאים על הגדר וממתינים בדריכות להחלטת הריבית של הבנק המרכזי של אירופה ביום חמישי, אז צפוי דראגי להודיע אם בכוונתו להגדיל את תכנית ההקלה הכמותית בה החל ב-2015. השקט היחסי הוביל לסגירה מעורבת, מדד הדאו ג'ונס סיים את היום בעליה של 0.4%, ה-S&P 0.1% ומדד הנאסדק ירד ב-0.2%.

הסחורות ממשיכות במגמת ההתאוששות. הנפט ממשיך את העליות המרשימות שלו מאמצע פברואר וסיים את יום המסחר כמה סנטים בלבד מרמת ה-38 דולר לחבית, הנחושת עלתה קלות ל-2.27 דולר לפאונד והזהב רשם גם הוא תשואה חיובית של 0.68%. העליה במחירי הסחורות מתקיימת לצד המשך הירידה באינדקס הדולר, שמשלים נפילה של כאחוז וחצי תוך 4 ימים בלבד.

מניות במוקד

מניות רבות רשמו אמש תנודות חדות לאחר סיום המסחר. מניית Urban Outfitter (סימבול: URBN) זינקה ב-12% לאחר שהיכתה את תחזיות האנליסטים. החברה אמנם לא הגדילה באופן משמעותי את מכירותיה, אך הניבה רווח של 61 סנט למניה, זאת בהשוואה ל-56 סנט לפי צפי האנליסטים.

חברה נוספת שהיכתה את התחזיות אמש לאחר המסחר היתה Thor Industries (סימבול: THO). מניית החברה עלתה בכ-5% לאחר שדיווחה על רווח של 86 סנט למניה על הכנסה של 975 מיליון דולר. החברה הציגה צפי חיובי הכולל קיצוץ בעלויות וצפויה לפתוח את יום המסחר ברמה הגבוהה ביותר שלה ב-2016.

מי שאיכזבה את משקיעיה אמש בתום המסחר היתה מפעילת רשת ההמברוגרים Shake Shack (סימבול: SHAK). למרות שהיכתה את התחזיות, צנחה מניית החברה בכ-9% לאחר סיום המסחר בעקבות תחזית מכירות נמוכה מצפי האנליסטים.

למסחר בכל המניות דרך ג'נרל טרייד, מלאו את הפרטים בטופס שמשמאל >>

חברות מרכזיות מדווחות לפני ואחרי המסחר:

אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

12:00 - אירופה: תוצר מקומי בגוש היורו (רבעון 4)
13:00 - ארה"ב: מדד אמון העסקים הקטנים (NFBI) (פברואר)