חצי שעה לפתיחת המסחר והחוזים על המדדים הראשיים בוול סטריט נסחרים בירידות של כחצי אחוז. אמש עלו המדדים מיד לאחר פרסום הפרוטוקולים של הפדרל רזרב. חברי הבנק הפדרלי הביעו חשש משבריריותה של הצמיחה האמריקאית והביעו חשש מהחרפת המשבר הגלובלי. מדד הנאסדק סיים את יום המסחר בתשואה של 1.6% והוביל את כל המדדים. מדד ה-S&P סגר על 1% ומדד הדאו ג'ונס עלה ב-0.64%.

בדקות הקרובות צפוי נגיד הבנק המרכזי של אירופה (ECB) מריו דראגי לנאום אודות מצבה של אירופה והשקפתו הכלכלית. השחקנים מקווים כי הנגיד יראה נכונות להלחם בכוחות הדפלאציה הקיימים ביבשת ולהגדיל את תכנית הרכישות. אף על פי כן, רק לפני חודש הגדיל דראגי את תכנית הרכישות של הבנק האירופי ל-80 מיליארד דולר ואף הוריד את הריבית, על-כן קשה לראות איזה גב פוליטי יהיו לתכניות מרחיקות לכת מאין אלה.

מי שמגיב בינתיים בחיוב בימים האחרונים הוא דווקא הנפט. אתמול לאחר פרסום מלאי הנפט הגולמי בארה"ב החלה הסחורה לעלות באופן חד עד לתשואה יומית של 5%. סחורה נוספת שרושמת עליות משמעותיות היא הזהב. המתכת הצהובה שהיתה מהוססת יחסית מיד לאחר פרסום הפרוטוקולים נראית היום חזקה מתמיד עם עליה של למעלה מ-15 דולר לאונקיה עוד לפני פתיחת המסחר.

חברות מרכזיות מדווחות לפני ואחרי המסחר:
למסחר בכל המניות דרך ג'נרל טרייד, מלאו את הפרטים בטופס שמשמאל >>

אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

15:30 - ארה"ב: בקשות ראשוניות לדמי אבטלה (מה-2 באפריל)
22:00 - ארה"ב: אשראי צרכני (פברואר)