ממתינים לפרוטוקולים
ממתינים לפרוטוקולים
ירידות נרשמו אמש בכל המדדים הראשיים בוול סטריט. מדדי ה-S&P והנאסדק ירדו ב-1%, מדד הראסל ב-1.15% ואילו הדאו ג'ונס ירד פחות מכולם (0.75%). הסיבה לירידה הקלה יחסית של האחרון נובעת מסוג החברות המרכיבות אותו, שהן ברובן חברות יציבות המחלקות דיבידנדים, אליהן נוטים המשקיעים לנוע בתקופות של חוסר בטחון.

את הירידות המשמעותיות ביותר רשם באופן מפתיע סקטור התשתיות, שנחשב דווקא ליציב ולבטוח. הסבר אפשרי לביצועי החסר של מניות אלה עשוי להיות חוסר הבהירות בנוגע למתווה העלאת הריבית. פרוייקטים בתחום התשתיות נחשבים לבעלי הכנסה יציבה ובטוחה באופן יחסי ועל כן מושפע תמחורם באופן משמעותי יותר משינויי הריבית במשק. ריבית זו אחראית לשערוך רווחיהם העתידיים ועל-כן חשש מפני העלאת הריבית פוגע במניות אלה יותר מבאחרות.

תחום התשתיות ימתין אם כן במתח לפרסום הפרוטוקולים של הפדרל רזרב, היום בשעה 21:00 (שעון ישראל). חברי הועדה המוניטרית של הבנק הפדרלי יחשפו את שיחותיהם ואלה צפויות לשפוך אור על מדיניותם בחודשים הקרובים. נכון לרגע זה איש אינו צופה העלאת ריבית נוספת כבר החודש, אך תשובה מוחלטת תינתן רק בסוף החודש אז תתקיים פגישה בת יומיים של כל הנגידים.

הירידות בוול סטריט פסחו אתמול על מחירי הסחורות. באופן מפתיע, דווקא הנפט רשם עליה של למעלה מ-2% , הנחושת עליה מינימלית של כ-0.1% והזהב עלה ב-1.3% (פחות מפתיע, שכן סחורה זו נוטה לנוע בקורלציה מנוגדת לזו של שוק המניות בתקופה האחרונה). אל העליות בגזרת הסחורות הצטרף גם הין היפני עם זינוק של כמעט אחוז שלם ושיא של למעלה משנה. מי שרשמו ירידות מבין המטבעות המרכזיים שוב היו הדולרים האוסטרלי והקנדי, בעוד הדולר עצמו (עפ"י אינדקס הדולר) נותר ללא שינוי של ממש.

חברות מרכזיות מדווחות לפני ואחרי המסחר:


אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)


14:00 - ארה"ב: אישורי משכנתאות של ה-MBA (מה-1 באפריל)
17:30 - ארה"ב: מלאי נפט גולמי - משרד האנרגיה (מה-1 באפריל)
19:20 - ארה"ב: הנגידה לורטה מסטר נואמת בקליבלנד
21:00 - ארה"ב: פרסום הפרוטוקולים של חברי הפדרל רזרב מה-15-16 במרץ