חברות התרופות. עליה של 1.2% אמש בוול סטריט
חברות התרופות. עליה של 1.2% אמש בוול סטריט
אמש רשמו המדדים בוול סטריט ירידות קלות ביום מסחר רגוע למדי. מדדי ה-S&P והדאו ג'ונס ירדו ב-0.3%, מדד הנאסדק ירד בכ-0.5% ואילו הראסל רשם את הירידה החדה ביותר (0.8%). מבט כללי על השווקים חושף תמונה מעורבת: מאז חודש ינואר עלו מדדי הדאו ג'ונס וה-S&P באופן חד ועברו לתשואה חיובית ב-2016, בעוד מדדי הסיכון - הראסל והנאסדק - מפגינים חולשה יחסית, ועדיין נמצאים בצד האדום.

אתמול צדו את עיני המשקיעים מספר דיווחים מצידן של חברות מובילות בוול סטריט. בסקטור התעופה דווח על רכישת חברת וירג'ן אמריקה (VA) ע"י חברת אלסקה אירגרופ (ALK) בפרמיה של כ-40% מעל מחירה. בסקטור הרכב בלטה חברת טסלה (TSLA) שעלתה בכ-3% לאחר שהודיעה על קבלת 276 אלף הזמנות למכונית מודל 3 המדוברת, אך המרוויחות העיקריות של יום המסחר היו אתמול חברות התרופות (תעודת סל XLV), שעלו ב-1.2% במהלך המסחר. המרשימה מבין החברות היתה אדוורדאס לייף-סיינס (EW) שרשמה זינוק של 16% לאחר שדיווחה על כך ששסתום הלב מלאכותי אותו היא מייצרת עומד בכל הדרישות לתחילת השימוש בו בניסויים רפואיים.

בדומה למדדים הראשיים, גם בגזרת הסחורות ניכרה חולשה כללית. את הירידות שוב הוביל הנפט, שירד ב-3% ורשם יום אדום 9 ברציפות. הזהב ירד אף הוא בחצי אחוז, הנחושת ירדה ב-1.27%, הפלדיום ב-2.7%, הפלטינה ב-1.8% והכסף באחוז בודד. ירידות אלה השפיעו גם על גזרת המט"ח, מטבעותיהן של המדינות החשופות לביקוש לסחורות - קנדה ואוסטרליה - ירדו ב-0.6% וב-1% מול הדולר בהתאמה. מי שדווקא עלה מול הדולר היה הין היפני, שמאז חודש פברואר התחזק בכ-10% ובכך מקשה על היצואנים היפניים לשמר את מנעד הרווחים הנוכחי.

חברות מרכזיות מדווחות לפני ואחרי המסחר:

למסחר בכל המניות דרך ג'נרל טרייד, מלאו את הפרטים בטופס שמשמאל >>

אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

12:00 - אירופה: מכירות קמעונאיות בגוש היורו (פברואר)
15:30 - ארה"ב: מאזן מסחרי (פברואר)
16:45 - ארה"ב: מדד ה-ISM לסקטור השירותים (מרץ)