הנפט לא מתאושש
הנפט לא מתאושש
דו"ח תעסוקה חיובי התפרסם ביום שישי האחרון בארה"ב והשווקים הגיבו בהתאם. מדד ה-S&P, שבפתיחת היום נסחר בירידות של כחצי אחוז, החל לנסוק למעלה מיד עם הפתיחה, ראלי שנמשך עד סיום המסחר. המדד רשם סגירה יומית חיובית של 0.7%, קצת יותר מהדאו ג'ונס שסיים את יום המסחר בתשואה של 0.6%. את התשואה היומית הגבוהה ביותר רשם מדד הנאסדק שעלה ב-0.9% ואילו את התשואה הנמוכה מבין המדדים המרכזיים רשם מדד הראסל, עם תשואה יומית של 0.33%.

הדו"ח שפורסם הציג עליה קלה בנתוני האבטלה, מ-4.9% חזרה אל רמת ה-5%, אך הסיבה העיקרית לעליה זו היתה הגידול בשיעור המועסקים במשק האמריקאי שעלה גם הוא בעשירית האחוז אל רמת ה-63%. מספר המועסקים היה מעט גבוה יותר מזה שלו ציפו - 215 אלף משרות נוספו בחודש מרץ, זאת לעומת 205 אלף עפ"י הצפי.

מספר המועסקים במשק האמריקאי לא היה הנתון החשוב היחידי של יום המסחר. מספר נתונים כלכליים נוספים שפורסמו במהלך היום הציגו תמונה כלכלית מעט פחות אופטימית. בצד התעסוקה, מספר שעות העבודה של האמריקאים נותר יציב, וזאת בניגוד לצפי לגידול של 0.1. בצד הפעילות הכלכלית, חלה ירידה של 0.5% בהוצאות ענף הבניה, כאשר הציפיה היתה לעליה של 0.1%. נתון זה השפיע לרעה על מדד חברות הבניה (ITB) שסיים את יום המסחר ללא שינוי.

גם בגזרת הסחורות נרשמה תנודתיות רבה. מיד עם פרסום נתוני התעסוקה צנח הזהב ב-1.5% על רקע הצפי להמשך מתווה העלאת הריבית של הפדרל רזרב. המתכת הצהובה התאוששה מאוחר יותר, בהתאם לדינמיקה הכללית בשוק המניות, וסגרה את יום המסחר בתשואה שלילית של 0.9% בלבד. בניגוד לזהב, הנפט דווקא לא התאושש במהלך יום המסחר, ורשם תשואה יומית שלילית של 3.88%.

חברות מרכזיות מדווחות לפני ואחרי המסחר:


למסחר בכל המניות דרך ג'נרל טרייד, מלאו את הפרטים בטופס שמשמאל >>


אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

12:00 - אירופה: שיעור האבטלה בגוש היורו (פברואר)
17:00 - ארה"ב: הזמנות ממפעלים (פברואר)
17:00 - ארה"ב: הזמנות מוצרים בני קיימא (פברואר)