נתוני התעסוקה יכתיבו את כיוון השוק
נתוני התעסוקה יכתיבו את כיוון השוק
היום בשעה 15:30 יפורסמו נתוני התעסוקה בארה"ב, אחד הנתונים החשובים ביותר המעידים על חוסנה של הכלכלה האמריקאית. נתונים אלה צפויים לרכז עניין רב במיוחד לאור מתווה העלאת הריבית של הבנק הפדרלי, שכרגע אופפים אותו סימני שאלה כבדים בעקבות החולשה הכלכלית מכיוונן של סין ואירופה. הכלכלנים צופים כי 190 אלף משרות נוצרו בחודש פברואר, אך סקר ה-ADP שפורסם ביום רביעי העריך נתון גבוה אף יותר.

הציפיה לפרסום הדוחות הביאה למחזורי מסחר דלים אמש כאשר מרבית הסוחרים ממתינים על הגדר. אף על-פי כן, שלושת המדדים הראשיים של וול סטריט רשמו יום נוסף של עליות, נישאים על גבי ההתאוששות של סקטור האנרגיה, שהחברות המרכיבות אותו תופסות חלק לא קטן במדדים המובילים. הדאו-ג'ונס סיים את יום המסחר בעליות של 0.3%, ה-S&P ב-0.35% ומדד הנאסדק רשם עליה של 0.1% בלבד.

נתון נוסף שפורסם אתמול לפני פתיחת המסחר היה הבקשות הראשוניות לדמי אבטלה, מהם עולה כי כ-6,000 מובטלים נוספו אל רשימת מחפשי העבודה בשבוע החולף. גם מדד ה-ISM שפורסם במהלך המסחר לא סיפק אנחת רווחה של ממש וירד קלות ל-53.4. הזמנות ממפעלים עלו ב-1.6% לעומת צפי ל-2% והזמנות מוצרים בני קיימא רשמו עליה של 4.7%.

הסחורות המשיכו לנוע במתאם חיובי עם שוק המניות ושוב רשמו יום נוסף של עליות. הנפט אמנם נותר ללא שינו של ממש (ירידה של 0.12%), אך מחיר הזהב נסק ב-24 דולר אל רמת ה-1,265 דולר לאונקיה. הנחושת גם היא סיימה יום טוב עם עליה של 1.5% ומחיר סגירה של 2.21 דולר לפאונד. בגזרת המטבעות היה זה יום שלילי עבור אינדקס הדולר, שירד ב-0.64% לרמת 97.60. המטבע אמנם עלה מול הין היפני, אך נפל כנגד רוב המטבעות המרכזיים האחרים. תשואות האג"ח נותרו ללא שינוי של ממש, אג"ח 10-שנים של ארה"ב סיימו את יום המסחר בתשואה של 1.83% ואג"ח 30-שנה בתשואה של 2.66%.

מניות במוקד

מספר גדול של מניות רשמו תנודות חדות אמש לאחר סיום המסחר. חברת Hewlett Packard (סימבול: HPE) עלתה ב-6% לאחר שדיווחה על תוצאותיה לרבעון הרביעי של 2015, שהיו טובות במעט מהצפוי. החברה הציגה רווח של 41 סנט למניה על הכנסות של 12.72 מיליארד דולר.

חברת ברודקום (AVGO) עלתה גם היא בסיום המסחר (7%+) בעקבות הודעתה על תכנית התייעלות שתעלה לה כ-650 מיליון דולר. במסגרת התכנית תפטר החברה 1,900 עובדים, כל זאת בעקבות עסקת הרכישה של החברה ע"י Avago.

מבין המניות שירדו אמש לאחר סיום המסחר נמצאת אמברלה (AMBA). המניה ירדה ב-7% למרות ביצועים יפים של החברה ברבעון הרביעי של 2015, זאת בעקבות תחזית חלשה מהצפוי הנובעת מירידה בביקושים למצלמות ספורט.

מניה נוספת שרשמה ירידות היתה H&R Block (סימבול: HRB), שירדה בכ-6% בעקבות הודעה על הכנסות נמוכות מהחזוי של 474 מיליון דולר. הסיבה העיקרית לתוצאות המאכזבות היתה ירידה בביקושים של משרדים לשירותי החברה, כמו גם הפרשי מטבע.

למסחר במניות דרך ג'נרל טרייד, מלאו את הפרטים בטופס שמשמאל >>


חברות מדווחות לפני ואחרי המסחר:

אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

15:30 - ארה"ב: הגידול במספר המועסקים במגזר הלא-חקלאי (פברואר)
15:30 - ארה"ב: שיעור האבטלה (פברואר)
15:30 - ארה"ב: השכר הממוצע לשעה (פברואר)
15:30 - ארה"ב: המאזן המסחרי (ינואר)
20:00 - ארה"ב: ספירת אסדות הקידוח של Baker Hughs