ספר הבז'. נתונים מעורבים מהכלכלה הגדולה בעולם
ספר הבז'. נתונים מעורבים מהכלכלה הגדולה בעולם
יום אחד בלבד נותר לפרסום דוחות התעסוקה בארה"ב ושווקי המניות ממשיכים לעלות באיטיות בעזרתם של מחזורי המסחר הנמוכים. לאחר הפתיחה החלשה אתמול, התאושש מדד ה-S&P במהלך החצי השני של היום, ובעזרת עליה של כמעט 1% סגר בתשואה חיובית של כ-0.4%. אל מדד ה-S&P הצטרפו גם מדדי הנאסדק והדאו ג'ונס שסיימו את יום המסחר בתשואות חיוביות של 0.3% ו-0.2% בהתאמה.

אחד הפרסומים המרתקים אמש היה זה של ספר הבז' של הפדרל רזרב, שבועיים בלבד לפני פגישת חברי הודעה המוניטרית שתתקיים באמצע מרץ. התמונה שהציג היתה מעורבת, כאשר לדעת חברי הפד הפעילות הכלכלית באופן כללי השתפרה, אך הוזכרה גם האטת סקטור הייצור כתוצאה מהדולר החזק. סקטור הייצור עצמו פשוט לא צומח, כאשר מי שמובילות את ההאטה הן חברות האנרגיה. לעומתו, הצריכה הפרטית דווקא רשמה עליה מרשימה במהלך החודשים האחרונים, וזאת בהתאמה לנתוני המכירות הקמעונאיות שנרשמו בחודש ינואר. הפעילות בתחום הנדל"ן היתה חיובית בסה"כ, בעיקר בנדל"ן המסחרי.

הסחורות ממשיכות לנוע בקורלציה חיובית עם שוק המניות ורשמו עליות במהלך יום המסחר. הנפט עלה בכחצי דולר וסיים את היום ברמת ה-34.89 דולר לחבית, הנחושת רשמה עליה של 2.3% אל 2.19 דולר לפאונד והזהב עלה גם הוא וסיים את יום המסחר במחיר של 1,239 דולר לאונקיה.

בגזרת המטבעות היה זה יום של עצירה בהתחזקות הדולר. הין היפני, הדולר האוסטרלי והליש"ט רשמו עליות, בעוד הדולר הקנדי רשם ירידות קלות. בסה"כ ירד אינדקס הדולר ב-0.2% אך הוא קרוב כבר אל השיאים של חודש פברואר. שינויים קלים בלבד נרשמו בתשואות האג"חים; אג"ח ממשלת ארה"ב ל-30 שנה ירדו ב-2 מאיות האחוז אל רמת ה-2.68%. לעומת האג"ח הארוכות, אג"ח 10 שנים רשמו עליה קלה וסיימו את יום המסחר בתשואה של 1.84%.

שני נתונים כלכליים מרכזיים צפויים להתפרסם גם היום. ב-15:30 יתקבל נתון הבקשות הראשוניות לדמי אבטלה בארה"ב מה-27 בפברואר, כאשר הצפי הוא ל-270,000 מגישי בקשות. בשעה 17:00 יתפרסם מדד ה-ISM לסקטור הלא תעשייתי, שהוא בעל חשיבות גבוהה יותר לתוצר האמריקאי מזו של ה-ISM לסקטור הייצור.

מניות במוקד

מניית SUNE (חברת SunEdison) צנחה אמש ב-11% לאחר סיום המסחר וממשיכה להיות מהמניות התנודתיות והחמות של תחום האנרגיה הסולארית. הירידה באה בעקבות החלטת החברה להשהות את תשלום הדיבידנד שהביא לזליגת מזומנים מהחברה, שעדיין נאבקת בחובות הגבוהים שהצטברו לה.

יצרנית השבבים סמטק (SMTC) דיווחה על תוצאותיה לרבעון האחרון של שנת 2015 וזינקה ב-22% לאחר סיום המסחר. החברה, שהציגה עליה בביקושים, רשמה רווח של 2 סנט למניה וצפויה לפתוח את יום המסחר בשיא של חצי שנה.

למסחר במניות דרך ג'נרל טרייד, מלאו את הפרטים בטופס שמשמאל >>

חברות מדווחות לפני ואחרי המסחר:


אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

15:30 - ארה"ב: בקשות ראשוניות לדמי אבטלה (מה-27 בפברואר)
17:00 - ארה"ב: סקר הייצור של ה-ISM למגזר הלא תעשייתי (פברואר)
17:00 - ארה"ב: הזמנות מוצרים בני קיימא (ינואר)