דוחות התעסוקה. מחר ב-15:30
דוחות התעסוקה. מחר ב-15:30
יום עליות שלישי ברציפות עבר אמש על המדדים המובילים של וול סטריט. מדדי הנאסדק והדאו ג'ונס סגרו את יום המסחר בתשואה חיובית של כ-0.5%, מדד ה-S&P עלה ב-0.4% ואילו הראסל הסתפק בתשואה מינימלית של 0.1%.

תנופת המדדים החלה להתפוגג במהלך היום עם פרסום נתוני האינפלציה בגרמניה, שייתכן ומתחילה להרים את ראשה. מדד המחירים הציג עליה של 0.8% בחודש מרץ, זאת לעומת עליה של 0.6% לה ציפו הכלכלנים. עליה באינפלציה הגרמנית עשויה לגרום לחולשה של היורו ולכן להתחזקות הדולר במידה ומדיניות העלאת הריבית של הבנק הפדרלי נותרת בעינה. תהליך זה של ייסוף הדולר עלול לייצר לחצי דפלאציה ופגיעה ברווחיהן של החברות הבינלאומיות הנסחרות בוול סטריט, ועל כן להוביל לירידה בערך מניותיהן.

הנתון החשוב הבא של השבוע יהיה ללא ספק דוחות התעסוקה, מחר ב-15:30, בהם מצפים האנליסטים לגידול של 210 אלף מועסקים במשק האמריקאי. נתון גדול באופן משמעותי יכול דווקא להכניס פאניקה מסויימת בקרב הסוחרים בעקבות ספקולציה על המשך העלאות הריבית, בעוד נתון חלש עשוי להתניע אופטימיות בנוגע למדיניותה המרחיבה של ג'נט ילן.

בגזרת הסחורות ניכר כי דבר לא מצליח להרים את הנפט. העדר התגובה החיובית מצידו של הזהב השחור בעת נאומה של ג'נט נמשך גם אתמול עם יום אדום נוסף, דווקא לאחר שמלאי הנפט הגולמי שהתפרסמו הצביעו על היצע נמוך מהצפוי: 2.3 מיליון חביות נמצאות כעת ברשותן של חברות אמריקאיות, זאת בהשוואה לצפי של כ-3 מיליון.

סחורה נוספת שמציגה חולשה לאחרונה היא הנחושת, המייצגת את מצבן של כל הסחורות התעשייתיות בתקופה הנוכחית. חולשה זו נובעת במידה רבה מריבויין של בועות הנדלן שמגיעות לעצירה סביב העולם. בין המדינות בהן ניכרות בועות נמצאות סין, הודו, אוסטרליה, קנדה, מדינות סקנדינביה, ויש שיאמרו גם ישראל.

חברות מרכזיות מדווחות לפני ואחרי המסחר:למסחר בכל המניות דרך ג'נרל טרייד, מלאו את הפרטים בטופס שמשמאל >>


אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

12:00 - אירופה:
מדד המחירים לצרכן בגוש היורו (מרץ)
17:00 - ארה"ב: בקשות ראשוניות לדמי אבטלה (מה-26 במרץ)
16:45 - ארה"ב: מדד מנהלי הרכש של שיקאגו (מרץ)