ילן. תמתין להתייצבות הזירה הגלובלית
ילן. תמתין להתייצבות הזירה הגלובלית
עליות חדות נרשמו אמש בוול סטריט בעקבות דבריה של ג'נט ילן. הנגידה החלה לנאום בשעה 19:20 (שעון ישראל) אך תמליל הנאום פורסם עם עלייתה אל הדוכן והביא לנסיקה מיידית בכל המדדים הראשיים. הסיבה לעליות היו דבריה ה"יוניים" של ילן, שהסבירה כי לא תמהר להעלות את הריבית, זאת בעקבות החולשה הכלכלית הגלובלית והצורך בקיומה של אינפלציה ממושכת בארה"ב.

העליות בוול סטריט התרחשו בעיקר במדדים הראשיים: מדד הדאו ג'ונס עלה ב-0.56%, ה-S&P עלה ב-0.88%, מדד הנאסדק ב-1.67% ומדד הראסל 2000 הוביל עם תשואה יומית של 2.67%. למרות העליות המרשימות, חולשה רבה עדיין ניכרת בסקטור האנרגיה, בו נרשמו עליות מינימליות בלבד. הסיבה לחולשה בסקטור זה נבעה אמש בעיקר מהירידה המפתיעה במחיר הנפט של כ-2%, והיוותה נורת אזהרה של ממש למשקיעי האנרגיה.

בניגוד למחיר הנפט, עליות מרשימות התרחשו בגזרת המתכות היקרות, הכסף והזהב. המתכת הצהובה עלתה ב-1.69% במהלך יום המסחר ואילו הכסף עלה רק ב-0.72%. בדומה למתכות, עלו מניות הזהב (GDX) ב-5.7% ומניות הכסף (SIL) ב-4%. עליות אלה הגיעו במקביל לירידה חדה בערך הדולר, שנפל מול כל המטבעות המרכזיים.

גם גזרת האג"חים הציגה עוצמה לא מבוטלת. תשואת אג"ח 10-שנים של ארה"ב ירדו ב-3% לרמת ה-1.81% ואג"ח 30-שנה ירדו ל-2.61% (ירידת תשואות פירושה עליית מחירי האג"ח). רבים מבין הסוחרים משערים כי ירידת התשואות עשויה להיות סימן מקדים לכך שהפדרל רזרב שוקל לבצע התערבות נוספת בשוק האג"ח. התערבויות אלה לרוב מתרחשות לאחר ירידות ממושכות בתשואות האג"ח, שלמעשה מתמחרות את ההתערבות, ורק לאחריהן מתקיימת עליית תשואות מחודשת.

חברות מרכזיות מדווחות לפני ואחרי המסחר:


למסחר בכל המניות דרך ג'נרל טרייד, מלאו את הפרטים בטופס שמשמאל >>


אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

14:00 - ארה"ב: אישורי משכנתאות של ה-MBA (מה-25 במרץ)
15:00 - גרמניה:
מדד המחירים לצרכן (מרץ)
15:15 - ארה"ב: סקר התעסוקה של ה-ADP (מרץ)
17:30 - ארה"ב: מלאי נפט גולמי (מה-25 במרץ)