קורודה. האינפלציה תתווה את הדרך
קורודה. האינפלציה תתווה את הדרך
ביום שישי הקרוב לא יתקיים המסחר בוול סטריט לרגל חופשת ה-"Good Friday", ולפי שעה נראה כי חופשה זו תחל בצילן של ירידות. מדד ה-S&P נסוג אמש בכחצי אחוז ועומד על תשואה שבועית שלילית, לראשונה מזה 5 שבועות. מדד הדאו ג'ונס ירד ב-0.6% ומדד הנאסדק ירד ב-1.1%. מדד חברות הבניה (ITB) ירד גם הוא ב-1.1% לאחר שפרסום נתוני מכירות הבתים הראה על גידול נמוך מהצפוי, רק 2% בחודש פברואר.

נתון חשוב נוסף שיפורסם היום לפני תחילת המסחר יהיה מכירות המוצרים בני קיימא בארה"ב. מדובר במוצרים אשר השימוש בהם הינו לטווח ארוך באופן יחסי (כ-3 שנים), ועל כן מייצגים מוצרי השקעה שהעלות שלהם היא גבוהה ומצריכה אמונה חזקה של בעל העסק בכדאיות העסקית והפעילות הכלכלית.

בגזרה הגלובלית צפויים להתפרסם הלילה מספר נתונים ביפן, כאשר החשוב והעיקרי שבהם הינו מדד המחירים לצרכן,אשר יעיד יצביע על מידת יכולתו של הנגיד היפני, הרוהיקו קורודה, להתניע תכניות תמריצים נוספות. במידה והאינפלציה היפנית תהיה נמוכה מהצפוי, יתקשה הנגיד שלא ללכת בעקבותיהם של הבנק המרכזי של אירופה והבנק הפדרלי בארה"ב, אשר כבר עתה נמצאים במגמה של הסגת הריסון המוניטרי אותו ניסו ליישם.

מי שאינם תורמים לאינפלציה כרגע הם ללא ספק מחירי הסחורות, שרשמו אמש ירידות גדולות בד בבד עם ירידת המדדים בוול סטריט. הנפט הגולמי ירד בכ-3.5% וסיים את יום המסחר במחיר 39.76 דולר לחבית, הנחושת נפלה ב-2.3% וכך גם הזהב, שהיה זה יום המסחר האדום ביותר עבורו מזה כחודש. תגובתן של הסחורות לוותה בהמשך העליה בערכו של הדולר, שרשם תשואה מכובת של כמעט חצי אחוז וסיים יום רביעי רצוף של עליות.

מניות מרכזיות מדווחות לפני ואחרי המסחר:

אירועים כלכליים מרכזיים להיום והלילה (שעון ישראל)

14:30 - ארה"ב: הזמנות מוצרים בני קיימא (פברואר)
14:30 - ארה"ב: בקשות ראשוניות לדמי אבטלה (מה-19 מרץ)
16:30 - ארה"ב: מדד מנהלי הרכש לסקטור הייצור של Markit (מרץ)
17:00 - ארה"ב: ספירת אסדות הקידוח של Baker-Hughes (מה-25 מרץ)
1:30    - יפן: מדד המחירים לצרכן (פברואר)